Для іноземного громадянина, якому не потрібна віза для в’їзду в РФ, є кілька способів переїхати в країну. Найпростіший з точки зору попередніх формальностей передбачає перетин кордону кожні 90 днів. Уникнути цієї необхідності допоможуть дійсний дозвіл на роботу в РФ або наявність житла, яким іноземець має право користуватися на законних підставах.
Вам знадобиться
- Закордонний паспорт (у ряді випадків досить внутрішнього) з нотаріально завіреним перекладом
- Міграційна карта
- Пакети документів для оформлення дозволу на роботу, потім виду на проживання і в перспективі — громадянство
Інструкція
- Для початку вирішіть для себе, де саме в Росії і чому ви хотіли б жити, яким способом добувати засоби до існування, чи важливо для вас закріпитися в Росії назавжди або достатньо законного перебування в країні протягом обмеженого терміну.
У другому випадку — наскільки реальним для вас буде виконання вимог міграційного законодавства РФ. Наприклад, в частині необхідності виїжджати з Росії кожні 90 днів. Іншими словами, наскільки далека від місця майбутнього перебування в РФ найближча межа, чи дорого обійдеться проїзд через неї, чи вільний для вас в’їзд в суміжну державу. - Спосіб, що вимагає мінімум формальностей — перебувати в РФ з міграційної картки, кожен раз залишаючи країну в міру терміну закінчення її дії (90 днів). У цьому випадку вам достатньо заповнити цей документ на кордоні, а прикордонникам по її обидві сторони пред’являти внутрішній паспорт.
Після прибуття на місце і вирішенні житлового питання ви протягом трьох робочих днів стати на міграційний облік. Займатися усіма формальностями повинен господар житла, для цього йому потрібні копії вашого паспорта та міграційної карти.
Вам залишається тільки встигнути виїхати з країни до закінчення терміну дії міграційної карти, після чого в’їхати і повторити всі формальності заново. - Уникнути необхідності виїздів за кордон кожні три місяці допоможе дійсний дозвіл на роботу в РФ. Для його отримання зверніться в те ж відділення ФМС РФ, де стоїте на міграційний облік.
Від вас буде потрібно пред’явити паспорт з нотаріальним перекладом, якщо в ньому немає російської версії, міграційну карту, пройти медогляд (адреси медичних закладів підкажуть в ФМС) і сплатити в банку держмито. Реквізити та суму можна дізнатися у ФМС.
При наявності дозволу на роботу ви можете продовжити міграційний облік в РФ на весь термін його дії (зазвичай воно видається на рік). Потім все ж виїхати з Росії, в’їхати знову і пройти всі формальності заново. - Якщо у вас є в Росії власне житло (закони не забороняють його придбання іноземцями), ви можете спробувати оформити в ньому дозвіл на тимчасове проживання. Умовою успішного завершення цього процесу буде наявність місць по затверджується щорічно урядом квотою.
Наприклад, на 2009 вона була затверджена для Москви в розмірі 500 чоловік, а на 2011 — 2 тис.
Поза квотою отримати дозвіл близькі родичі росіян за певних умов, уродженці РФ або РРФСР, що складалися в минулому в громадянстві СРСР, і іноземні військовослужбовці російської армії на час дії контракту (той укладається мінімум на три роки). - Дозвіл на тимчасове проживання видається на три роки. Але вже через рік ви вправі претендувати на оформлення виду на проживання. Подавши у відділення ФМС необхідний комплект документів. Він видається на п’ять років і згодом може бути продовжений. Крім того, його володар вже вправі подавати документи на громадянство РФ.