Як перейти з єдиного податку на загальний

Як перейти з єдиного податку на загальний

Дуже часто індивідуальні підприємці або організації переходять з єдиного податку на загальну схему оподаткування. Причинами цього можуть стати збільшення середньооблікової чисельності працівників, збільшення частки одного з засновників до 25% та інші аспекти діяльності організації, прописані у статті 346.26 НК РФ. Як же правильно перейти з єдиного податку на загальний?

Інструкція

  1. Зверніться до податкової інспекції, яка розташована за місцем реєстрації організації (згідно юридичною адресою). У податковій інспекції необхідно написати заяву про бажання перейти з єдиного податку на загальний. Податковий кодекс не передбачає єдиної форми подібної заяви, тому його можна написати в зручній, довільній формі. У заяві бажано вказати чіткі причини переходу з однієї схеми оподаткування на іншу. Всі причини можна знайти у статті 346.26 НК РФ.

    Приклад заяви:

    «Прошу перевести ІП Іванов А.А. з 1 квітня 2011 року зі спрощеної схеми оподаткування на загальну систему на підставі 2 пункти, 346.26 НК РФ, тобто у зв’язку зі збільшенням середньооблікової чисельності працівників ».

    При цьому перейти зі спрощеної схеми виплати податків на загальну схему оподаткування можна тільки з початку нового звітного податкового періоду. А податковим періодом на сьогоднішній день визнається квартал.
  2. Прикладіть до заяви відповідну декларацію або звіт за останній податковий період. Обов’язково вказуйте в заяві програми — касовий метод обліку витрат та щомісячних доходів або метод нарахування податкової бази на отриманий прибуток (доходи за вирахуванням витрат).
  3. Чекайте підтвердження податкової інспекції про перехід на загальну схему оподаткування. Таке рішення податкова інспекція зобов’язана прийняти протягом одного місяця. Проте працювати за новою системою оподаткування підприємець зможе тільки з першого числа наступного звітного періоду. Згідно з податковим кодексом, з єдиного податку податковим періодом визнається квартал. А значить, перехід з цього виду оподаткування можна здійснити тільки в наступному кварталі. До цього часу підприємець продовжує працювати за спрощеною системою оподаткування.

Зверніть увагу

При переході з єдиного податку на загальну систему оподаткування підприємець чи організація обов’язково повинні бути готовими до сплати всіх податків, передбачених чинним законодавством, в тому числі ПДФО, податок на майно і транспорт, ПДВ.