Як під’єднати подвійний вимикач

Як під'єднати подвійний вимикач

Перед вами постало завдання приєднати подвійний вимикач? Не поспішайте телефонувати електрику. Варто витратити трохи часу, щоб зрозуміти, як це робиться. І от ви вже дивуєтеся: за що платити гроші? Адже це було зовсім не складно.

Вам знадобиться

Вимикач, провід трижильний, інструменти (викрутка, дриль, тестер, ізоляційна стрічка або з’єднувальні клеми).

Інструкція

  1. Уважно вивчіть ваш вимикач. Ознайомтеся з розташуванням всіх контактів. Зверніть увагу на те, який з них є загальним висновком, а які при вимиканні розімкнуті. На задній стороні деяких вимикачів нанесена схема контактів. У разі відсутності такої, продзвонити вимикач з допомогою тестера.
  2. Встановіть вимикач в положення «включено». Один щуп приладу встановіть на загальний висновок, а другий щуп тримайте до двох інших контактів по черзі. Тестер подасть звуковий сигнал, показуючи замкнутий ланцюг. У положенні «вимкнено» — прилад буде мовчати.
  3. Підготуйте місце для установки вимикача. Визначте місце, де він буде стояти, і просвердлите в стіні отвір потрібного діаметру. Від розподільної коробки до вимикача пробийте канавку для проводу. Якщо ви просто міняєте старий одинарний вимикач і місце у вас готове сміливо переходьте до наступного кроку.
  4. Вимкніть електрику, вимкнувши автомат (пробки, запобіжник) на вході в квартиру. Перевірити, що робоче місце знеструмлено, можна заздалегідь включивши в розетку настільну лампу. Після виключення автомата вона згасне.
  5. Використовуйте для монтажу проводу різного кольору (один колір — фаза, інший — нуль). Провід одного кольору можете помітити будь-яким прийнятним для вас способом, просто для зручності.
  6. У розподільну коробку заведіть харчування фаза-нуль. Трижильний провід спустіть на вимикач. Підключіть одну жилу на загальний висновок вимикача. Решта дві жили є перерваної контактами фазою. Вони повертаються в розподільну коробку, а звідти кожен з проводів йде до своєї лампі. Нуль йде з розподільною коробки на лампу. Він буде спільним.

    Фаза підводиться на вимикач (на розрив), а нуль на патрон лампи виключно з міркувань безпеки. Щоб при виключенні на лампі не залишалася фаза.

Зверніть увагу

Не допускайте з’єднання проводів з різних металів (мідь і алюміній). Інтенсивне окислення погіршує контакт і призводить до перегріву, наслідком чого є коротке замикання. При необхідності такого з’єднання використовуйте клеми.