Як підготувати мова

Як підготувати мова

Сьогодні практично будь-якій людині, яка прагне досягти успіху в кар’єрі та особистісному зростанні, необхідно володіти ораторським навиком. Чи хочете ви розповісти новачкам про вашу компанію, її цілі, виступити зі звітом перед начальством або зробити презентацію нового продукту, вам необхідно підготувати промову. Однак мова повинна бути не тільки змістовною, але й захоплююче піднесений. Сподіваємося, що наші підказки допоможуть вам успішно виступити зі своєю промовою на публіці.

Інструкція

  1. Для початку чітко визначте пріоритетну думка, яку вам необхідно донести до слухачів. Це допоможе вам сформулювати виступу. А слухачі легше вас зрозуміють і засвоять отриману інформацію, а також сформують власне ставлення до предмета публічного обговорення. Під час планування промови визначитеся, про що саме ви бажаєте проінформувати аудиторію.
  2. На другому етапі підготовки визначте логічну структуру вашого публічного виступу. Грунтуючись на самому головному тезі доповіді, по черзі підготуйте вступ, потім основну і заключну частину. На вступ до висновку можна виділити близько 20% доповіді. І щоб основна інформація не звалилася на слухачів подібно сніжному кому, особливу увагу вступній частині. Можна її почати з маленької історії, цікавого факту чи навіть питання. У заключній частині подитожьте сказане і коротко повторіть озвучені ідеї. В основну частину слід помістити головні пункти виступу.
  3. Намагайтеся підкріплювати свої тези фактами і статистикою. Цей спосіб широко розповсюджений і використовується в бізнес-презентаціях, служачи відмінним доказом до словесної інформації. Тільки не перестарайтеся із статистикою і точністю, щоб ваша мова не перетворилася на майже механічне відтворення фактів і математичних формул. Так замість того щоб сказати «49,4%», краще зупиніться на спрощеному вираженні «майже половина». І звичайно статистична інформація повинна бути достовірною. Якщо не знаєте або не пам’ятаєте величину якого-небудь значення, краще не беріть цифри зі стелі, а то ж серед ваших випадків можуть бути відчайдушні любителі статистики.
  4. Користуйтеся візуальними засобами. Коли презентація включає в себе багато статистичних даних, краще їх розмістити на слайдах. Графіки і діаграми зі слайдів дуже добре запам’ятовуються. На слайдах ви також можете розмістити основні тези та пункти виступу, які, на вашу думку, важливі для запам’ятовування слухачами. Дані, зображені на слайдах, повинні бути неодмінно чіткими та розбірливими, інакше слухачі будуть неохоче звертати увагу на розмиті картинки. Шрифт повинен бути досить великим, а колір шрифту не повинен зливатися з фоном або наближатися до нього відтінком. Це все.