Деякі овочеві культури, такі як томати, перець і огірки в умовах середньої смуги Росії можна вирощувати тільки розсадним методом. Даний метод дозволить забезпечити 1-2 місячний «забіг» у вегетації рослин.
Інструкція
- Для початку виконайте сортування насіння. Садіть тільки якісні і життєстійкі насіння. Навіть якщо ви плануєте пікірувати тільки частина пророслого насіння, відбираючи найякісніші, необхідно займатися відбором того насіння, які взагалі здатні прорости.
- Виконайте сортування великих насіння візуальним відбором. Для зручності скористайтесь пінцетом і лупою. Дрібні насіння можна сортувати шляхом промивання в сольовому розчині. Для цієї мети приготуйте 3-5% розчин кухонної солі. На склянку води досить 2 чайних ложок солі. Киньте насіння в цей розчин. Злегка помішуйте його протягом 2 хвилин. Робіть це до того моменту, поки з поверхні не зникнуть бульбашки повітря.
- У повноцінних насіння щільність значно вище, ніж у розчину. Вони будуть опускатися на дно склянки. Насіння-пустушки залишаться плавати на поверхні. Видаліть їх. Хороші насіння промийте в чистій воді і добре висушіть.
- Тепер можете переходити до знезараження насіння. Для даного процесу добре підійде одновідсотковий розчин марганцівки. Насіння витримайте в цьому розчині приблизно 30 хвилин. Після цього добре промийте та висушіть їх. Якщо є можливість, то розкладіть їх під сонцем. Справа в тому що ультрафіолетове проміння також сприяє знезараженню.
- Для того щоб прискорити проростання насіння, попередньо його замочіть. Для цієї мети скористайтеся вологою ганчірочкою. Покладіть її в який-небудь посудину. Поставте його в тепле місце. При замочуванні забезпечте доступ повітря до насіння. Для цієї мети періодично їх перемішуйте і провітрюйте.
- Насіння будуть сходити набагато швидше, якщо перед посадкою їх проростити. Для цієї мети ви можете використовувати звичайне блюдце. Покладіть на нього білу паперову серветку, змочіть водою і видаліть надлишки вологи. Дану серветку помістіть на насіння. Закрийте кришкою блюдце. Насіння не повинні пересихати. Після того, як половина насіння матиме проростки, пророщування можна вважати закінченим.