Створення сайту — цікаве, творче, але й відповідальна робота. Адже слід враховувати не лише власні переваги, але і той вплив, що дизайн сайту надасть на майбутніх відвідувачів. Чи приверне сторінка клієнтів і читачів, або їм захочеться через деякий час її закрити? Багато в чому це залежить від колірної гамми, в якій буде витриманий ваш сайт. Як же вибрати її правильно, особливо якщо ви не сковані рамками вже існуючого фірмового стилю?
Інструкція
- Подумайте про те, яке враження ви хочете зробити за допомогою вашого сайту, які асоціації викликати? Це допоможе вам визначити, теплі або холодні кольори вам необхідно використовувати.
Якщо вам потрібні асоціації з домашнім затишком, позитивними емоціями, приємними відчуттями — краще використовувати теплі кольори. Якщо ж ви хочете створити враження спокою, надійності, серйозності — у вашому розпорядженні холодна кольорова гама. - Розглянемо детальніше враження, пов’язані з різними кольорами.
Синій колір викликає відчуття стабільності та спокою. Добре поєднується з відтінками світло-сірого. Часто його використовують для серйозних корпоративних сайтів, банківських або муніципальних установ.
Зелений колір — колір життя, росту, оптимізму. У поєднанні з відтінками жовтого його нерідко можна побачити на сайтах, присвячених продажу рослин, квітів, предметів для дому та дачі. Доречний він і на ресурсах, присвячених дітям та школі.
Червоний колір, як правило, асоціюється з пристрастю, агресією, активністю. Він підійде для ресурсу присвяченого, наприклад, спорту або спортивним товарах, а так само для інформаційної сторінки бару або нічного клубу. Сайт, повністю витриманий в яскраво-червоному кольорі, буде дратувати нервову систему глядача. Тому краще не робити його основним кольором, зменшити йому насиченості, або затемнити його.
Жовтий колір має особливим властивістю: він створює різкий контраст з більшістю інших кольорів. Тому для веб-дизайну він рідко використовується в чистому вигляді. А от світло-жовтий або золотисто-жовтий — цілком припустимі для сайтів пов’язаних з дитячими товарами, товарами для дому, харчовими продуктами. - Яку б кольорову гаму ви не вибрали, піклуйтеся про очі майбутніх відвідувачів вашого ресурсу. Не робіть занадто яскравий і насичений колір переважаючим на сайті — це буде неприємно і утомливо для зору. Не варто комбінувати кольори, що створюють різкий контраст між собою. Уникайте також анімованих, або занадто строкатих фонових малюнків.
Зверніть увагу
Слідкуйте за контрастом між фоном і текстом: найбільш поширений у веб-дизайні варіант поєднання — темний текст на світлому фоні. Чим дрібніший текст, тим світліше повинен бути фон. Текст повинен легко читатися: якщо відвідувачеві вашого інтернет-ресурсу доведеться деякий час напружувати очі, у нього виникне бажання покинути сайт.
Корисні поради
Намагайтеся правильно співвідносити колір і розмір об’єктів на сайті. Світлі, не надто насичені кольори добре виглядають на великих площах, а яскраві і контрастні — на невеликих об’єктах, до яких необхідно привернути увагу, зокрема на логотипах, написах, іконках.