Як підібрати освітлення

Як підібрати освітлення

При підведенні електроенергії до заміського будинку, дачі або розподіл джерел електрики в квартирі під час ремонту завдання електриків полягає в грамотному виконанні електромонтажних робіт. Тому бажано спланувати систему освітлення власного будинку ще до роботи професіоналів. Від того, в якому місці будинку будуть знаходитися розетки і вимикачі, залежатиме можливість, так чи інакше, модернізувати освітлення кожної кімнати.

Інструкція

  1. Розподіліть квартиру або будинок на зони. Кожна окрема зона повинна мати власне джерело освітлення. Верхнє освітлення є базовим для будь-якої зони, а от кількість локальних джерел світла залежить від їх призначення.
  2. Відкоригуйте за допомогою світла габарити і дефекти приміщення. Розміщуйте джерела світла в тих місцях, на яких бажано сконцентрувати увагу людини до кімнати. Якщо кімната вузька, нехай будуть висвітлені «довгі» її стіни, якщо просто маленька — висвітлюйте ту її частину, що розташовується навпроти входу. Низькі стелі не захаращуйте масивними люстрами. Краще використовувати плоскі стельові або точкові світильники, розташовані по периметру стелі. Маленькі бічні джерела світла крадуть нерівності стін, на відміну від яскравого верхнього освітлення.
  3. Декоруйте свій будинок за допомогою світла. Якщо в кімнаті є такі куточки, які хотілося б візуально виділити, то можна зробити це з допомогою світла, поставивши в такому місці торшер або зміцнивши бра. Освітлення такого роду відволікає увагу відвідувача кімнати від менш виграшних моментів в оздобленні кімнати. Самі світильники можуть стати прекрасним доповненням інтер’єрним, їх можна підібрати з урахуванням стилістичного рішення будинку, а можна зробити особливим декоративним елементом.
  4. Не забудьте про функціональність системи освітлення будинку. Будь-яке робоче місце в домі має бути як слід освітлено. Це необхідно врахувати не тільки при виборі потужності лампи і типу світильника — дуже важливо розташувати світло на робочому місці таким чином, щоб він падав на робочу поверхню, а не світив в очі.
  5. Врахуйте технічні показники ламп, що використовуються у вибраних вами джерелах світла. Якщо кількість світильників у будинку великий, а багато з них будуть обладнані традиційними лампами розжарювання, то загальна витрата електроенергії в будинку буде досить великий. Використовуйте сучасні економічні світлодіодні або енергозберігаючі лампочки.

Зверніть увагу

Перед використанням тієї чи іншої лампочки, перевірте, чи співпадає її потужність з гранично припустимим значенням для даного світильника. Не забудьте підсумовувати значення, якщо мова йде про багаторіжкові лампах.

Корисні поради

Багатоярусне освітлення — найбільш вдалий варіант організації світла в житловому будинку. Підбираючи світильники для конкретної кімнати, враховуйте, як вони будуть поєднуватися між собою.