Як і багато інших видів одягу та взуття, черевики раніше вважалися винятково чоловічою деталлю гардероба. Однак часи змінилися, і на сьогоднішній день вони є досить стильним виглядом як чоловічий, так і жіночого взуття, який присутній у багатьох колекціях іменитих дизайнерів.
Інструкція
- Вирішіть, для яких цілей вам потрібні черевики: для прогулянок, для урочистого випадку, для роботи і так далі. Так, якщо ви купуєте черевики для щоденного носіння — підбирайте їх у відповідності з вашим повсякденним стилем. Але не забувайте і про те, що вони повинні бути максимально зручними. Черевики на високому каблуці або платформі будуть ускладнювати вам ходьбу, якщо ви їх будете носити щодня. Оскільки зчеплення зі слизькою поверхнею у них низька, ваші шанси стати новим пацієнтом травматолога істотно збільшуються. Отже, перевагу краще віддавати взуття на низькому ходу.
- Якщо не любите сміливих експериментів, можете підібрати класичні черевики, які виготовляються зі шкіри і зав’язуються шнурками (замість шнурків як застібки може бути блискавка або ж можливі поєднання обох варіантів). Якщо ж вам більше до душі епатаж — можете зупиняти свій вибір на моделях, виконаних в чоловічому, вінтажному, ковбойському чи рок-стилі. А ось якщо ви віддаєте перевагу діловий стиль, можете купувати черевики, декоровані камінням і кристалами, на платформі або на високих підборах.
- Звертайте увагу на матеріал, з якого виготовлені черевики. Найбільш практичним вибором для щоденної шкарпетки вважаються вироби з телячої шкіри і натурального хутра. Для світських ж заходів можна придбати взуття з козячої або овечої шкіри, однак не варто забувати про те, що вона призначена тільки для сухої погоди. Дуже красиво виглядають замшеві черевики, однак насправді переважна більшість такого взуття шиється не з цього замша (шкури оленя), а з велюру. Так як даний матеріал «боїться» води, їх теж варто носити, тільки коли на вулиці абсолютно сухо.
- Для того щоб черевики прослужили вам якомога довше, зверніть увагу і на їх підошву (найкраще, щоб вона була виготовлена з гнучких, міцних і легких матеріалів — наприклад, це може бути каучук, поліуретан або термопласт) і на якість фурнітури. Також зверніть увагу на те, наскільки якісно взуття прошита і проклеєна, не видно чи в місцях з’єднання основної частини з підошвою сліди клейових патьоків або ознаки відставання підошви.