Як підключати нові вінчестери

Як підключати нові вінчестери

Зростання цифрових технологій задає свій темп у світі комп’ютерів і вже мало хто дивується з того, що доводиться нарощувати обсяг жорстких дисків і їх продуктивність. Однак і старі моделі можуть послужити вам поряд з «новачками». Залишається правильно розмістити їх в комп’ютері і обійти «підводні камені», з якими можна зіткнутися при такому поєднанні.

Вам знадобиться

- Вінчестер;
- Дата-кабель з відповідним роз’ємом;
- Вільне місце в системному блоці комп’ютера.

Інструкція

  1. Додайте новий вінчестер на комп’ютері. Для цього вимкніть комп’ютер, обесточьте блок живлення (вимкнути кнопку або висмикнути шнур живлення), зніміть обидві бічні кришки системного блоку, встановіть і закріпіть з двох сторін гвинтами новий вінчестер у вільні гнізда корпусу. Підключіть дата-кабель (шлейф) і кабель живлення.

    Сучасні вінчестери, як правило, підключаються через роз’єм SATA (Serial ATA). Переконайтеся перед покупкою, що материнська плата вашого комп’ютера має подібний роз’єм. В іншому випадку необхідно використовувати вінчестер зі старою технологією підключення — IDE.

    Встановіть перемички в відповідне положення (якщо це буде головний диск — перемичка в положення «Master», якщо підлеглий — «Slave»). Наклейка-інструкція з положенням перемичок звичайно розташована на корпусі вінчестера. Встановіть бічні кришки системного блоку і підключіть харчування.
  2. Увімкніть комп’ютер і увійдіть в утиліту SETUP BIOS (зазвичай для цього потрібно на початку завантаження утримувати клавішу Del). У програмі SETUP необхідно переконатися, що новий і старі вінчестери коректно упізнані системою і займають потрібний порядок. Це можна побачити в меню Standard CMOS Features. Відкривши його, подивіться список знайдених пристроїв, по кожному з яких будуть показані властивості (розмір, кількість циліндрів і т.д.). Якщо планується завантаження з нового диска, то виберіть у меню Advanced BIOS Features відповідний пункт навпроти вашого диска, вкажіть його першим.
  3. Перезавантажте ПК. Прослідкуйте за завантаженням операційної системи і переконайтеся у відсутності збоїв і позаштатних ситуацій (зависання, несподівані перезавантаження). Якщо все пройшло нормально, то система виявить новий вінчестер з першим запуском і дозволить працювати з ним. Якщо диск не виявлений, то варто перевірити правильність підключення кабелів і установки SETUP.
  4. Знайдений вінчестер готовий до використання: його можна форматувати, створювати нові розділи, призначати букви логічних дисків. Для простого використання цих можливостей відкрийте програму «Провідник» (комбінація клавіш WIN + E) і виберіть потрібну команду контекстного меню, натиснувши на новому диску праву кнопку миші. Пам’ятайте, при форматуванні дисків вся інформація на них знищується! Вживайте заходів до архівування або резервного копіювання інформації на інші вінчестери або Flash пристрої.

Зверніть увагу

Для кожного вінчестера необхідний свій персональний шлейф (дата-кабель). Кількість допустимих підключень визначається наявністю вільних слотів (IDE або SATA) на материнській платі.

Корисні поради

Існує велика кількість спеціалізованих програм для роботи з жорсткими дисками. Вони дозволяють створювати і видаляти логічні розділи, форматувати диск для різних операційних систем, перевіряти справність вінчестера і цілісність даних, тестувати швидкість роботи та багато іншого.