Для підключення декількох комп’ютерів до локальної мережі рекомендують використовувати мережевий концентратор або свіч. Зазвичай таке підключення використовують для настройки загальнодоступних ресурсів.
Вам знадобиться
- Мережеві кабелі;
- Свіч.
Інструкція
- Якщо вам потрібно просто з’єднати в локальну мережу два комп’ютери, то скористайтеся мережним кабелем. Підключіть його до обох ПК і встановіть параметри роботи мережевих адаптерів. Цей метод не підходить в тому випадку, якщо вам потрібно підключити комп’ютери до інтернету.
- Придбайте мережевий концентратор і підключіть його до електромережі. За допомогою кабелів з’єднайте з цим обладнанням ваші стаціонарні комп’ютери. Підключіть до вільного роз’єму LAN кабель доступу в інтернет.
- Увімкніть перший комп’ютер. Створіть і налаштуйте підключення до інтернету. Тепер виконайте детальну настройку параметрів загального доступу. Відкрийте панель управління і перейдіть в меню «Мережа та інтернет». Відкрийте меню «Центр мережних підключень і спільного доступу» і виберіть пункт «Змінити додаткові параметри спільного доступу».
- Виберіть активний мережевий профіль, наприклад домашній, і активуйте пункт «Увімкнути мережеве виявлення», встановивши навпроти нього прапорець. Знайдіть пункт «Доступ до спільних папок» і увімкніть його. Це необхідно для забезпечення можливості вносити зміни в загальнодоступні файли, працюючи з іншого комп’ютера. Вимкніть загальний доступ з парольного захистом.
- Виконайте аналогічну настройку другого комп’ютера. Врахуйте, що тільки один комп’ютер може бути підключений до інтернету. Якщо вам потрібно синхронний доступ до мережі, то замініть свіч на маршрутизатор або укладіть з провайдерів ще один договір.
- Якщо ви підключили до одного з ваших комп’ютерів принтер або МФУ, то обов’язково налаштуйте загальний доступ для цього пристрою. Це полегшить вам використання принтера і позбавить від необхідності копіювати файли перед друком. Деякі МФУ можуть підключатися до свічі. Це дозволяє не прив’язувати пристрій до конкретного ПК, який повинен бути включений, щоб принтер був видний в мережі.