Якщо для проведення досить складних електротехнічних робіт (наприклад, підключення електрощитка) прийнято користуватися порадами й послугами майстра-електрика, то дещо доведеться навчитися робити і самостійно. Наприклад, підключати лампочку там.
Вам знадобиться
1. Джерело електроенергії
2. Електропатрон
3. Штепсельна Електровиделка
4. Відрізок кабелю
5. Ізолента
6. Ніж для витягання і зачистки жив
7. Викрутка для кріплення жив на клемах
Інструкція
- Знайдіть стаціонарне джерело електроенергії, найближчий до того місця, де вам виявився необхідне світло лампочки. Краще всього, якщо це буде розетка, монтована за всіма правилами і придатна до експлуатації. Приєднувати переносний джерело світла до електропроводки, вже підключеної і функціонуючої, буде недоцільно, тим більше, якщо проводка — прихована.
- Візьміть електропатрон, Електровиделка і відрізок кабелю достатньої довжини (краще з запасом, враховуючи втрату при приєднанні до нього виделки і патрона). Схема підключення лампочки буде виглядати так: вона вкручується в електропатрон, який під’єднується до кабелю з одного боку, з іншого ж до нього приєднується вилка, що забезпечує штепсельний контакт з джерелом живлення (через розетку).
- Підключіть патрон до кабелю, оголивши жили проводів усередині нього і зачистивши їх для хорошого контакту. Розкрутіть патрон, пропустіть кінець кабелю в його вхідний отвір і закріпіть жили за допомогою клем того типу, який використано в патроні даної модифікації. Потім підключіть вилку, розкрутивши її і акуратно приєднавши жили кабелю з іншого його боку до клем.
- Обмотайте ізолентою якомога ретельніше ті місця, де жили кабелю залишилися відкриті або де виявилася пошкоджена його ізоляція. Від якості ізоляції залежить ваша безпека та справність в роботі електроприладів, тому приділіть цього моменту якомога більше уваги, не вважаючи його всього лише «перестраховкою». До моменту включення лампочки кабель на всьому своєму протязі має бути заізольований найретельнішим чином.
- Вкрутіть тепер лампочку в патрон, так, щоб вона була в ньому чітко зафіксована. Вилку ж з’єднайте з розеткою — щоб загорілася лампочка, створений вами ділянка електричного кола повинен бути замкненим, тобто між усіма його компонентами повинен бути контакт. Так це чи ні, ви відразу ж побачите, якщо, звичайно, сама лампочка справна.
Корисні поради
З «перенесення», що виготовляється таким способом, можна зробити цілком повноцінний світильник, достатньо тільки закріпити кабель на стіні (або стелі) за допомогою Хомутки, а лампочку заховати під яким-небудь абажуром.
Пам’ятайте, що не всі патрони розраховані на потужні лампи розжарювання — деякі з них можуть почати плавитися, якщо потужність лампочки буде, наприклад, 150 ват.