Сканери штрих-коду відрізняються один від одного, головним чином, інтерфейсом, за допомогою якого вони підключаються до комп’ютера. Від цього залежить те, з якими ОС виявиться сумісний сканер, і яким чином доведеться налаштовувати програму POS-терміналу.
Інструкція
- Якщо сканер штрих-кодів має інтерфейс PS / 2, підключайте його наступним чином. Саме підключення здійснюйте обов’язково при вимкненому комп’ютері. Вимкніть клавіатуру від системного блоку, замість неї підключіть сканер штрих-кодів. Клавіатуру, в свою чергу, підключіть до сканера. При необхідності, використовуйте в необхідній кількості перехідники PS/2-AT і AT-PS / 2.
Сканери цього типу працюють у всіх операційних системах, включаючи «чистий» DOS. Здійснивши зчитування коду, вони передають його в комп’ютер, емулюючи послідовність натиснень клавіш на клавіатурі. Програму POS-терміналу, відповідно, необхідно налаштувати таким чином, щоб вона сприймала введення цифр штрих-коду з клавіатури. - Для підключення сканера, що має інтерфейс RS-232, знайдіть на комп’ютері відповідний порт. Якщо його немає, використовуйте адаптер COM-USB, але в цьому випадку сканер буде працювати тільки в Linux та Windows, але не DOS. Якщо використовується програма POS-терміналу, розрахована на роботу в DOS, запустіть її в емуляторі DOSEMU або DOSBOX, а сам емулятор налаштуйте таким чином, щоб віртуальний COM-порт «здавався» програмі реальним.
Саму програму налаштуйте таким чином, щоб вона сприймала введення даних з COM-порту, а в режим введення з клавіатури (при необхідності введення погано читаного коду) переключалася лише по команді оператора. Правильно виставте швидкість і контроль парності.
Підключати сканер до COM-порту можна тільки при вимкненому комп’ютері. Адаптер COM-USB можна підключати і при включеному комп’ютері, але сам сканер можна до нього приєднувати тільки або при вимкненій машині, або коли від неї відключений адаптер. - Сканер з інтерфейсом USB можна підключати і до включеному комп’ютера. Перед його використанням прочитайте в інструкції, яким саме чином він взаємодіє з машиною. Якщо він емулює USB-клавіатуру, то їм можна користуватися і в DOS, але тільки за умови, що BIOS комп’ютера бере роботу з такою клавіатурою на себе, створюючи для запущених програм враження, що працює звичайна PS/2-клавіатура. Якщо ж сканер емулює віртуальний COM-порт, працювати в DOS він не буде.
У першому випадку, налаштуйте програму на введення даних з клавіатури, в другому — з COM-порту. - Якщо сканер використовує нестандартний інтерфейс, встановіть в комп’ютер (він повинен бути при цьому вимкнений) входить в комплект приладу інтерфейсну плату, а потім підключіть до неї сканер. Потім увімкніть комп’ютер і встановіть програмне забезпечення, також входить в комплект постачання сканера. Сумісний такий апарат лише з тієї ОС (а можливо, і з тією програмою POS-терміналу), на яку розраховано ПЗ, що входить в його комплект.
- До сканера, розрахованому на зовнішнє живлення, підключіть блок живлення до включення комп’ютера.
- Щоб перевірити, чи правильно працює сканер, запустіть текстовий редактор (якщо сканер емулює клавіатуру), або термінальну програму (якщо він працює з реальним або віртуальним COM-портом). У другому випадку, налаштуйте програму на роботу з тим портом, до якого підключений сканер, правильно виставте швидкість і контроль парності. Обов’язково закрийте програму POS-терміналу. Відскануйте сканером будь-який код — на екрані повинні з’явитися відповідні цифри. Сканер з нестандартним інтерфейсом перевірити таким чином можна.