Іноді фотографу доводиться працювати в таких умовах, коли оптична система не може забезпечити потрібну експозицію з адекватним значенням витримки, а чутливість ПЗС-матриці недостатньо велика. У таких ситуаціях використовується спалах. Вона вбудована практично в усі сучасні цифрові фотоапарати. Спалах узгоджена з пристроєм експозаміру камери і забезпечує світловий імпульс під час спрацьовування затвора її.
Вам знадобиться
- Фотоспалах;
- «Башмак»;
- Ручний штатив.
Інструкція
- Підключіть зовнішній спалах за допомогою гнізда кабелю. Такий тип з’єднання може бути одноконтактні і багатоконтактний. Найбільш стандартизованим є одноконтактні підключення. Багатоконтактні ж роз’єми, як і кабельні гнізда, розробляються різними фірмами, тому несумісні один з одним. Форма контакту, та й їх кількість, залежить від фірми виробника. Багатоконтактними гніздами камери оснащуються, щоб по максимуму використовувати потенціал зовнішнього спалаху. Підключаються вони до фотоапарата за допомогою спеціальних кабелів.
- Підключіть зовнішній спалах за допомогою так званого «черевика». Цей тип передбачає закріплення спалаху безпосередньо на самому фотоапараті. Даний спосіб підключення також може бути багатоконтактний і одноконтактні. Останній зустрічається рідко. Але не завжди розміри фотокамери можуть дозволити розмістити на своїй верхній панелі багатоконтактний черевик.
- Скористайтеся ручним штативом для підключення спалаху. Він призначений для з’єднання її з фотокамерою і утримування їх однією рукояткою. З його допомогою можна змінювати відстань між фотоапаратом і спалахом до 110 мм, здійснювати розвороти по вертикалі на 180 градусів і нахили на 90 градусів.
- Спробуйте використовувати приставку для камери. Вона призначена для з’єднання спалахи з камерою і утримання їх разом за допомогою рукоятки. Конструкція виглядає, як модернізований штатив, і дозволяє досить широко міняти положення щодо фотокамери. Можна розвертатися на 180 градусів і нахиляти спалах на + -90 градусів перпендикулярно і паралельно осі об’єктива. В принципі, це те ж саме, що і ручний штатив, але трохи зручніше в експлуатації і трохи більш «рухомо». Так, ви можете фіксувати спалах при нахилі в 90, 135 або 180 градусів, що дозволить охопити багато більше варіантів експозиції.