Давайте спочатку розберемося, що таке електролічильник? Це прилад, що враховує споживану електроенергію. Лічильники бувають: однотарифні, багатотарифні, трехтарифного; однофазні, трифазні. Трифазний електричний лічильник — це прилад для обліку електроенергії в 3 і 4 провідних мережах, де змінний трифазний струм з частотою 50 гц. Такі трифазні лічильники встановлюють для того, щоб споживачі могли підключати більше електроприладів, потужність яких не тільки 220 вольт, а й 380.
Інструкція
- Щоб встановити трифазний лічильник треба написати заяву в організацію, яка постачає вам електроенергію. Підключати лічильник обов’язково повинен професійний електрик. Це не тільки вимога організацій, які постачають електроенергію, це і норма безпеки. Непрофесійне підключення лічильника може дорого обійтися господарями житла, та й самому горе-майстра.
- Встановіть електролічильник там, де проходить електропроводка. Всі електричні дроти, які підходять до квартири приєднаєте до вхідних клем електролічильника, а вихідні клеми — це вже роздільник електричного потоку, електрична проводка абонента.
- Встановлюйте лічильник тільки в легкодоступних місцях для обслуговування, на панелях, щитах, у спеціальних шафах, тобто на жорсткій основі. За встановленими правилами панель з лічильником встановлюється на висоті не менше 130 см і вище 170 см.
- Опломбують пристрій. Робить цю процедуру працівник організації, що поставляє вам електроенергію. Як тільки ви опломбіруете лічильник, можна робити електропроводку в квартирі.
- Якщо вам довелося встановити лічильник, де є небезпека забруднення або місце доступне для сторонніх осіб, то лічильник краще встановити в спеціальну шафу. Така шафа має віконце на рівні циферблата і замикається на ключ.
- Наявність скруток і пайок в електропроводці до лічильника не допускається. Найменше перетин проводів до лічильників 2,5 мм2 алюмінієвих проводів 4 мм2. Близько лічильників при монтажі проводки потрібно залишати кінці проводів не менше 120 мм. Перед лічильником ізоляція на довжині нульового проводу 100 мм повинна відрізнятися забарвленням. У приміщеннях з напругою в мережах до 380 вольт, потрібно передбачити відключення лічильника спеціальним комутаційним апаратом на відстані 10 метрів від лічильника.
- Коли встановлюєте лічильник, забезпечте надійний, міцний контакт приєднуються проводів. Клеммовие гвинти затягуйте в 2 прийоми. Якщо при підключенні використовуєте мідний гнучкий провід, то заздалегідь зробіть лудіння припоєм. Використовуйте олов’яно-свинцевий припой, він забезпечить більш надійне з’єднання. Рекомендується через півроку експлуатації лічильника викликати представника організації поставляє електроенергію і перевірити в клемному ряду контакти.
Корисні поради
Якщо ви хочете перевірити, чи правильно підключений лічильник, чи правильні його свідчення, то вимкніть всі ваші електроприлади і подивіться, як поводиться диск лічильника. Якщо він не обертається, значить, установка пройшла добре. Можна вирахувати чи правильно лічильник підраховує споживану електроенергію. Візьміть електроприлад, у якого ви знаєте потужність. Увімкніть його на 5 хвилин і подивіться, скільки електроенергії він витратить. Порівняйте витрати паспортних даних і лічильника. Якщо результати відрізняються, зверніться в організацію, яка постачає енергію.
Підключення лічильника це обов’язковий захід, але треба зробити так, щоб облік приносив максимальну вигоду.