В даний час підключити ТВ-розетку можна самостійно, не вдаючись до послуг електриків і телемастеров. Головне — запастися нехитрими інструментами і чітко дотримуватися інструкцій, а також чітко розібратися в особливостях підключається приладу.
Інструкція
- Замислюючись, як підключити ТВ-розетку, спочатку розберіться, який прилад вам потрібен — одинарний, подвійний або з четвертніком. У будь-якому випадку, в кожній розетці знаходяться тільки два контакти, призначених для харчування підключається електроприладу — робочий нуль і фаза. Вибравши саму розетку, робите такі дії, починаючи з правильного переміщення РЕ-проводи від поверхового щитка. По-перше, заведіть сам провід в розподільну коробку — загальну, або призначену лише для вашої квартири. Потім на вхід УЗО заведіть два, що залишилися у вас дроти, правильно приєднавши і робочий нуль, і саму фазу.
- Всі три дроти в розподільній коробці повинні розташовуватися так, як це зазначено на загальній схемі електроживлення вашого житлового приміщення. По-друге, ознайомтеся з особливостями заземлюючого контакту, виготовленого у вигляді фігурної пластини з отвором. Закріпіть провід в даному отворі, використовуючи для надійного кріплення розташований в розетці болт з різьбою.
- Далі щоб підключити ТВ-розетку, залишається правильно використовувати два залишилися контакту, на один правильно під’єднується фаза, а на іншій — робочий нуль. Кожен з проводів при цьому дуже акуратно заводиться до нижньої частини болта, а потім надійно затискається і болтом, і краєм пластини.
- По-третє, закріпіть вже зібрану вами розетку в звичайний підрозетник, виготовлений з пластмаси. Подальше підключення ТБ-розетки передбачає створення отвори для неї за допомогою перфоратора з победітовим свердлом. Пам’ятайте, що кріпити вашу розетку набагато краще не на два її вбудованих бічних вуса, а на болти-саморізи, під які в кожному підрозетники вже є спеціальні отвори, виконані заводським способом. «Вуса», хоча і використовуються для кріплення розеток досить часто, не забезпечують даному електроприлади потрібної фіксації, тому при регулярному включення чи вимиканні працюючих від неї приладів така розетка досить швидко розхитається.
- При підключенні розетки зверніть увагу на розташування дроти, якщо він проходить звірку, то й сама розетка, і її підрозетник буде краще працювати при установці контактами вниз. Якщо надалі вам доведеться обрізати або перезачіщать живить розетку електричний провід, то згодом саму розетку буде нескладно перекрутити, і поміняти місце розташування її контактів.