USB був задуманий як універсальний порт, таким він і є на даний момент. Через нього можна підключити найрізноманітніше й затребуване обладнання: принтер, сканер, фотоапарат, флешку, веб-камеру і багато іншого. Яким би сучасним комп’ютер не був, найчастіше користувачеві банально не вистачає USB-портів. Доводиться якийсь пристрій відключати, щоб підключити те, що вам потрібно на даний момент. Це вкрай незручно, тому перед користувачем часто постає завдання розширити число доступних USB-портів.
Вам знадобиться
комп’ютер, USB-подовжувач, USB-хаб, USB-контролер.
Інструкція
- Підключення подовжувачів і USB-хабів. Якщо вам не вистачає портів на передній панелі комп’ютера, вставте в USB-порт із задньої частини системного блоку USB-подовжувач (провід USB виду А-В) і виведіть його до передньої частини корпуса комп’ютера. Якщо потрібно підключити більше одного пристрою, можна приєднувати спеціальний USB-хаб. Відмінність від подовжувача в тому, що на кінці у нього не один, а кілька портів. Як правило, концентратор підтримує два або чотири порти. За стандартом один хаб може підтримувати до 4 пристроїв.
- Установка USB-контролера з інтерфейсом PCI. Бувають випадки, що потрібно збільшити кількість портів з задньої частини системного блоку. У цьому випадку необхідно мати мінімальний досвід складання комп’ютерів. Будь материнська плата має PCI-роз’єми. Для розширення кількості портів встановіть в PCI-роз’єм USB-контролер. Це невелика плата розширення, яка, як правило, має чотири USB-порту. Зазвичай сучасні операційні системи (Windows XP / Vista / Seven) мають всі необхідні драйвера та встановлення додаткових програм / драйверів для даного обладнання не потрібно.
- Портів все одно мало … Якщо потрібно ще більше розширити кількість портів, підключіть до наявного хабу паралельно ще один. Всього в специфікації шини USB закладена підтримка до 127 пристроїв. Теоретично, поєднуючи паралельно концентратори і додаючи додаткові USB-контролери, можна розширити число портів до 127. Цієї кількості повинно вистачити з лишком будь-кому, навіть самому вибагливого користувача.
Зверніть увагу
Необхідно пам’ятати, що всі пристрої, які підключаються до шини USB, згідно з її специфікації, можуть отримувати по ній не тільки інформацію, але й електроживлення (звичайно, в обмежених межах). Також USB-контролери та хаби споживають певну потужність. Якщо цих, а також периферійних USB-пристроїв багато, споживана ними потужність буде помітною. Все це накладає певні вимоги на блок живлення комп’ютера, який повинен мати достатню потужність (рекомендується не менше 500W). Сама материнська плата в ідеалі теж повинна бути якісною в плані розведення і потужності / типу використовуваних конденсаторів, хоча ця вимога не настільки критично.
Корисні поради
Якщо ви задумали купувати клавіатуру або мишу з інтерфейсом USB, подумайте, принципово це для вас? Якщо не збираєтеся їх підключати / відключати під час роботи комп’ютера або використовувати для ноутбука, то можна використовувати ці пристрої з класичним інтерфейсом PS / 2. Це заощадить вам два додаткових USB-порту.