Порядок підписання адреси на конверті для письма на Україну не сильно відрізняється від аналогічного відправлення по Росії. Але деякі невеликі особливості є. В українських поштових індексах менше цифр, а адреси там з деяких пір пишуть на західний манер.
Вам знадобиться
- Конверт для поштового відправлення по СНД;
- Авторучка.
Інструкція
- Купувати для відправки на Україну міжнародний конверт, в принципі, необов’язково. Зійде і призначений для відправлень по Росії, якщо наклеїти на нього відсутні марки. Допоможуть вирішити цю проблему в будь-якому відділенні зв’язку.
- В минулому на Україну, як і по всьому СРСР, були в ходу шестизначні індекси: три цифри для міста чи регіону і три — номер поштового відділення. У Росії цей принцип живий і понині. А от сусіди пішли своїм шляхом. Напевно, там вирішили: раз територія країни тепер значно менше однієї шостої суходолу, міст і областей не так багато, так що вистачить їм і по дві цифри кожному.
Так що тепер в українських індексах п’ять цифр. Наприклад, індекс Харкова в минулому був 310, а нині 61.
Тому при заповненні спеціального поля для індексу в лівому нижньому кутку конверта крайню зліва осередком залишають порожній. - Перш ніж писати адресу одержувача, вкажіть у призначеному для цього поле слово «України».
Самі ж адреси на Україну зазвичай пишуть на західний манер: спершу вказується номер будинку, потім — назва вулиці, далі квартира, якщо є, а потім місто. Росіянам принцип написання адрес від часткового до загального вже знаком, оскільки це правило було введено в 2010 році. - Якщо знаєте український варіант написання адреси, можете скопіювати його. Але й російською тамтешні листоноші зрозуміють і принесуть за призначенням. Та й особливих відмінностей між російською і українською версіями адрес за дуже рідкісним винятком немає.