У житті кожної людини бувають ситуації, коли необхідна підтримка близьких і друзів. Допомогти чомусь ви можете далеко не завжди, але от надати моральну підтримку є можливість навіть у найкритичніших випадках. Якщо вам хочеться підтримати друга або знайомого словом, а в голову, як на зло, абсолютно нічого не приходить, читайте уважно. Можливо, в інструкції знайдеться корисна для вас інформація.
Інструкція
- У будь-якій ситуації намагайтеся шукати позитивні моменти. Часом людина так засмучений або змучений постійними переживаннями, що на пошук світлих сторін у нього просто не залишається сил. Спробуйте самі знайти що-небудь позитивне і підбадьорити свого знайомого. Звертати історію в жарт не завжди може бути доречно, тому намагайтеся піднімати настрій акуратніше, але от внести в сумну історію певну частку оптимізму ви можете. Зрозуміло, є в житті ситуації, в яких абсолютно однозначно немає і не може бути нічого доброго. Не варто шукати позитивні моменти в смерті близьких або важкої хвороби — ви тільки зіпсуєте остаточно людині настрій і можете налаштувати його проти себе.
- Намагайтеся уникати штампів і заздалегідь заготовлених слів. Стандартне «Прийми мої співчуття» часто звучить дуже награно і ненатурально. Крім того, у цій фразі абсолютно немає нічого втішного, людині вона тільки нагадає про його нещастя. Краще вкладіть той же сенс у інші слова, скажемо: «Мені дуже шкода, що так сталося». Якщо ситуація не настільки похмура і справа йде про простих життєвих негараздах, підтримайте людини теплими словами і постарайтеся відвернути від невеселих думок. Іноді необхідно просто послухати смішну історію з життя одного або про стару шкільного життя, щоб на душі стало набагато світліше.
- Не заглиблюйтеся в розповіді із серії «Це що, а ось у мене було …». По-перше, людині з проблемами завжди менш цікаво слухати про поневіряння інших. А по-друге, подібні історії частіше ще більше злять слухачів, нагадуючи про їх злощасної долі знову і знову. Якщо хочете підтримати, розкажіть що-небудь не пов’язане з труднощами та складною життєвою ситуацією, а просто поділіться доброю новиною або своїм веселим настроєм.
Зверніть увагу
Не потрібно нав’язувати своє суспільство тому, хто не хоче нікого бачити і чути. Навіть якщо ви абсолютно впевнені, що ваші слова допоможуть — почекайте. Іноді бувають моменти, коли необхідно побути на самоті.
Корисні поради
Іноді ви дуже хочете що-небудь сказати на втіху, але в голову не приходить абсолютно нічого. Не варто вичавлювати з себе фрази, значення яких ви не відчуваєте. Часом досить просто обійняти людину або мовчки посидіти з ним поруч.