Не секрет, що на багатьох дачних ділянках відсутнє централізоване водопостачання, але напевно є колодязь. Його можна, а точніше потрібно використовувати в якості основного джерела води, провівши труби в будинок. Це дозволить вам мати власний водогін з чистою водою, не залежати ні від кого, а головне — істотно заощадити.
Вам знадобиться
Електронасос, труби, утеплювач, проводи, інструменти для земляних і електроробіт.
Інструкція
- По-перше, викопайте траншею в землі від колодязя до будинку глибиною не менше 80 сантиметрів (середня глибина промерзання грунту). У траншею укладіть дві труби: малу і велику. У малу трубу просмикніть електричний шнур, який буде служити для харчування електронасоса, а по великій трубі до вас буде надходити вода. Щоб взимку вода в трубах не замерзла, необхідно вжити додаткових заходів, утепливши труби за допомогою скловати або інших утеплювачів.
- Протягнувши електричний провід через малу трубу, надійно заізоліруйте його, щоб не було поразки електричним струмом. Опустивши в колодязь електричний насос, прослідкуйте, щоб він був захищений як від перегріву і надійно герметизований. При виборі насоса враховуйте, який добовий об’єм води вам необхідний. Все залежить від індивідуальних характеристик насоса. Якщо в майбутньому ви не збираєтеся щохвилини користуватися водопроводом, то підійде звичайний погружной насос «Малюк». Не забудьте відрегулювати довжину мотузки, на яку прив’язаний насос. Потрібно, щоб одночасно з рівнем води він міг опускатися, при цьому не досягаючи дна.
- Загерметизуйте надійно всі місця скріплення труб і згинів. Переконавшись, що вода надходить нормально, немає протечек або інших проблем, закопуйте траншею. Тепер у вас є власний водопровід! Ви можете запустити електронасос і користуватися власною водою. Однак в усьому потрібна міра. Рекомендується на ніч відключати насос, щоб дати йому «відпочити». Хоч насос і залізний, йому теж потрібні перерви, інакше він передчасно вийде з ладу.
Корисні поради
Вибирайте відразу хороший і якісний насос. Не варто на цьому заощаджувати, тому що від електричного насоса залежить багато чого. Насос — основний механізм водопроводу. Він повинен мати автоблокіратор, який вимикає насос у разі його перегріву. Перегрівання, в свою чергу, може настати, якщо рівень води впаде, і насос буде працювати «вхолосту», переганяючи повітря.