Як підвищити гемоглобін в крові у вагітних

Як підвищити гемоглобін в крові у вагітних

Під час вагітності рівень гемоглобіну часто знижується. Це пов’язано з відбуваються в організмі матері змінами: гормональною перебудовою, посиленою роботою внутрішніх органів. Саме тому потреба в залозі зростає. При анемії і жінка, і плід випробовують кисневе голодування, що не кращим чином позначається на їх здоров’ї.

Інструкція

  1. Включіть в раціон продукти, багаті залізом легкозасвоюваним: яловичина, мова, печінка, гречка, квасоля. Їжте більше свіжих фруктів і овочів: абрикосів, яблук, винограду, сухофруктів. Пийте сік з буряка. Вживайте продукти, що містять велику кількість вітаміну С: зелень, солодкий перець, томати, полуницю, чорну смородину, цитрусові. Саме цей вітамін покращує всмоктування заліза.
  2. Обмежте споживання кави та чаю, так як вони перешкоджають засвоєнню заліза. Молоко пийте між прийомами їжі. Настільки популярний для підвищення гемоглобіну гранатовий сік під час вагітності краще не вживати у великих кількостях, тому що він може викликати запор.
  3. Вживайте м’ясо окремо від злаків (хліб, макарони, каші). Злаки, пов’язуючи залізо, перешкоджають його всмоктуванню в кишечнику.
  4. Проконсультуйтеся з лікарем з приводу призначення спеціальних полівітамінів для вагітних. У них підвищений вміст заліза, що сприятливо впливає на рівень гемоглобіну. При вираженій анемії одних лише вітамінів може бути недостатньо, тому призначаються залізовмісні препарати.
  5. Частіше провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте, більше гуляйте на свіжому повітрі. Кисень необхідний для транспортування гемоглобіну в крові.
  6. Приготуйте наступне засіб, який протягом декількох тижнів має привести гемоглобін в норму. Подрібніть за допомогою блендера або м’ясорубки чорнослив, родзинки, курагу, волоські горіхи і мед (візьміть всі інгредієнти в рівних кількостях). До суміші додайте трохи соку лимона або алое. Приймайте по столовій ложці цього засобу тричі на день, а через 2 тижні здайте кров на аналіз, щоб оцінити динаміку в процесі лікування.
  7. Пам’ятайте, що анемія — це стан, який вимагає ретельного медичного спостереження. У важких випадках, що загрожують життю матері або плоду, може потрібно навіть переливання крові.