Лактобактерії відносяться до позитивних мікроорганізмів, завжди присутні в кишечнику і піхву. Завдяки їм в організмі постійно утворюється молочна кислота, що пригнічує патогенну мікрофлору. Однак, коли знижується імунітет кількість лактобактерій може зменшиться, що погіршує життєдіяльність організму. Тому дуже важливо протягом все життя подержвать їх рівень в нормі.
Вам знадобиться
- Пробіотики;
- Пребіотики;
- Імуномодулятори;
- Засоби інтимної гігієни з молочною кислотою.
Інструкція
- Приймайте пробіотики. Це кошти, що містять біфідо-і лактобактерії, необхідні для нормальної життєдіяльності організму. Вони сприяють підвищенню імунітету людини, що зменшує ймовірність виникнення захворювань. Пробіотики рекомендується приймати не тільки під час відновлення організму після хвороби, але й у профілактичних цілях. Тільки не плутайте кисломолочні продукти, що продаються в магазині, з лікувальними. Останні випускаються в спеціальних лабораторіях і містять дуже велика кількість живих бактерій. Кефір і йогурт піддаються тепловій обробці, в результаті якої велика частина молочнокислих бактерій гине.
- Включайте в щоденний раціон пребіотики — не перетравлювані харчові інгредієнти. Вони є корисною їжею для лактобактерій, а значить, стимулюють їх зростання. Вони містяться в багатьох продуктах харчування. Наприклад, капуста, цибуля, горох, артишок, висівки, цикорій, часник, банани та інші. Крім того, їх можна придбати у вигляді БАДів.
- Вживайте в їжу молоді сири (сулугуні, адигейський), йогурти (з невеликим терміном зберігання), соєві і рослинні продукти.
- Приймайте імуномодулятори. Зменшення кількості лактобактерій в в першу чергу пов’язано з ослабленням захисних механізмів організму. В результаті чого починається бурхливе зростання патогенних бактерій. Тому без корекції імунітету тут не обійтися.
- Дотримуйтесь інтимну гігієну. Для цього очищайте зовнішні статеві органи засобами, що містять молочну кислоту або дитячим милом. Регулярно міняйте гігієнічні прокладки і нижня білизна, яка повинна бути з натуральної тканини.
- Слідкуйте за щоденним спорожненням кишечника. Дослідження показали, що цей процес безпосередньо пов’язаний з кількістю лактобактерій. При своєчасній дефекації спостерігається їх зростання в організмі.
Зверніть увагу
Приймати пробіотики і імунномодулятори слід курсами, роблячи перерви. Так як може відбутися гноблення власної мікрофлори і захисних сил організму.
Корисні поради
Для збільшення зростання лактобактерій слід відмовитися від шкідливих звичок (куріння, алкоголю) і надмірного вживання жирної (солодкою) їжі.