Фахівці називають гормоном тестостерон, який зробив з людини чоловіка. При зниженому тестостероні у чоловіків спостерігається знижений статевий потяг, більша кількість підшкірного жиру, дратівливість, безсоння. Підвищити рівень тестостерону можна і без його штучного введення.
Інструкція
- Почніть висипатися. Під час нічного сну виробляються такі гормони, як соматотропін, мелатонін і, звичайно ж, тестостерон. Про це свідчить мимовільна ранкова ерекція.
- Дотримуйтесь правильному режиму дня. Організму необхідний денне світло. За спостереженням вчених, у тварин, кілька днів перебувають без світла значно знижувалася репродуктивна функція. Виходить, що вночі необхідно висипатися, а вдень спати. В іншому випадку рівень тестостерону вам не підняти.
- Дотримуйтеся дієти. Для синтезу тестостерону потрібно необхідну кількість вітамінів (особливо C, E, F), мінеральних речовин (особливо цинк), білків і жирів. Тому без правильної дієти теж не обійтися. У раціон слід включити морську рибу, горіхи, рослинні масла, м’ясопродукти, бобові, крупи, фрукти й овочі. А от вживання випічки, кондитерських виробів і пива слід скоротити до мінімуму.
- Почніть регулярно тренуватися. Прекрасним доповненням до дій попередніх кроків стануть фізичні навантаження. Чудово підійде біг або плавання 2-3 рази на тиждень. Але потрібно враховувати, що при сильних навантаженнях організму необхідний відпочинок, інакше ефект буде прямо протилежний.
- Відомо, що при переляку виробляється адреналін, під час радості — серотонін. А що ж провокує вироблення тестостерону? Виявлено, що тестостерону виробляється більше у чоловіків, діяльність яких пов’язана з ризиком або носить характер змагання.
- На рівень тестостерону так само впливає і психологічний фактор — організму потрібен мотив для вироблення гормону. Якщо ви, наприклад, дали відсіч у бійці, то виробляється тестостерон — і ви стаєте сильнішими. Також можна щодня ставити перед собою якісь цілі і їх досягнення буде зміцнювати віру в себе, а слідом і підвищення рівня тестостерону.
Зверніть увагу
При наявності незворотною андрогенної недостатності рекомендуємо звернутися до ендокринолога.