В процесі господарської діяльності компанії деякі керівники оформляють договори купівлі-продажу. Такі юридичні документи повинні складатися у письмовій формі. Дуже важливо правильно оформити договір, так як саме він регулює відносини між контрагентами.
Інструкція
- Оформіть договір в подвійному екземплярі. Один документ залишається у продавця, інший — у покупця.
- Визначте предмет договору, тобто те, що передається від однієї особи іншій. Перед складанням документа обговорите всі умови з другою стороною.
- Почніть складання договору купівлі-продажу із зазначенням порядкового номера та дати складання. Основний текст повинен починатися з реквізитів сторін, тобто вказується найменування організацій, а також особи, що мають їх. Наприклад, «ТОВ« Восток », в особі генерального директора Іванова Івана Івановича, який діє на підставі Статуту організації …».
- Далі вкажіть предмет договору. У цьому пункті зазначається асортимент, кількість і якість. Обговорюються умови передачі майна у власність.
- Уточніть в юридичному документі ціну товару. Напишіть, що включається в неї, наприклад, упаковка, доставка, монтаж і т.д.
- Далі складіть пункт про права та обов’язки сторін. Тут вкажіть терміни оплати та доставки товару, спосіб розрахунку (за готівковий або безготівковий розрахунок). Також в цьому пункті можете прописати умови розвантаження і вантаження продукції, дії у разі неналежної якості, оформлення супровідних документів та інші умови.
- Також пропишіть в договорі гарантійний термін товару, порядок відвантаження і дії при форс-мажорних обставин (пожежа, повені, землетруси та інші).
- У договір обов’язково включите пункт про порядок вирішення спорів і строк документа. Термін може бути визначений датою (наприклад, до 01 січня 2012 року), так і проміжком (наприклад, договір укладається на один рік). Також ви можете внести умова про пролонгацію документа (автоматичному продовженні).
- В кінці вкажіть юридичні реквізити сторін, залиште місце під друку організацій та підписи керівників.