Як жанр публіцистики та літератури критика зазвичай пов’язана з розбором явищ мистецтва і літературних творів, живопису. Перш ніж написати критичну статтю, необхідно визначити справжню мету її написання. Для чого ви пишете, які риси, ідеї, думки ви хочете донести з її допомогою, на що хотіли б звернути особливу увагу. Необхідно коротко і чітко сформулювати власну позицію, щоб також ясно висловити думки в критичній статті.
Вам знадобиться
- Об’єкт критики (твір мистецтва);
- Листок;
- Ручка.
Інструкція
- Перш ніж приступити до написання безпосередньо критики, познайомте читача з автором об’єкта критики, його стилем, а також з самим об’єктом (картина, літературний твір, пам’ятник і інше). Наприклад, якщо таким об’єктом є картина, то для початку уявіть художника і його роботу. Тут же проводиться фактичний опис картини.
- Опишіть думки і почуття, які викликає у вас об’єкт критики. Висловіть свої припущення стосовно деталей об’єкта. Наприклад, якщо об’єктом є літературний твір, то акцентуйте увагу читача на мовні звороти, що використовуються автором, спробуйте припустити, що хотів сказати письменник тими чи іншими словами і фразами.
- Відзначте, ніж унікальний текст. Тут же можна описати захоплення, яке викликається при зануренні у творчість письменника, відзначити його особливі прийоми письма.
- Познайомивши читача з автором і його творчістю, виділивши сильні унікальні боку аналізованого об’єкта, можна переходити до основного етапу критики. У ньому необхідно розкрити основний задум творіння автора, то, для чого було створено це витвір мистецтва, що хотів сказати цим його творець.
- Ретельно проаналізуйте об’єкт критики, його призначення, основні ідеї створення. Висловіть свої думки і почуття, які у вас виникають при вигляді об’єкта критики.
Зверніть увагу
Не перевантажуйте текст статті складними незрозумілими термінами, пишіть простими і точними словами, відображають суть вашої думки. Текст повинен бути зрозумілий навіть простій людині, не пов’язаній з мистецтвом.
Корисні поради
Пишіть критичну статтю по порядку, починаючи, наприклад, з назви. Розкривайте зміст твору мистецтва крок за кроком. При цьому намагайтеся описувати свою позицію чітко, аргументовано, не розмиваючи її зайвими словами. Думка висловлюйте ясно і максимально коротко.