Як писати КВН

Як писати КВН

Гумористична гра КВН вже давно перестала існувати тільки на телебаченні і перейшла на сцени шкіл, університетів, і навіть дружніх вечірок. Багато сучасних студентські організації мають власну КВН-команду, яка змагається з іншими командами, і для того щоб перемогти в змаганні, учасники команди повинні придумувати як можна більш цікаві та незвичайні жарти.

Інструкція

  1. Для написання хороших жартів команді необхідно зібратися разом і провести мозковий штурм — інтелектуальна і творча активність групи людей неодмінно призведе до того, що в підсумку ви створите щось незвичайне і яскраве.
  2. Для того щоб мозковий штурм був ефективний, треба щоб кожен з його учасників мав під рукою блокнот і ручку і записував всі ідеї і думки, які приходять в голову в процесі обговорення. Коли всі листочки виявляться заповненими, передавайте їх по колу, доповнюючи оригінальними ходами і цікавими думками ідеї своїх товаришів по команді.
  3. Через деякий час, коли листочки з чорновими жартівливими репризами ще раз пройдуть по колу, відпочиньте від розумового процесу, після чого поверніться до нього знову і починайте зачитувати створені репризи вголос. Особливу увагу приділяйте тим листочкам, читання яких викликало сміх і пожвавлення у слухачів. Ці репризи є найбільш вдалими, і з них ви згодом зможете формувати цікаві виступи.
  4. Ви також можете зробити мозковий штурм ефективним, якщо розділите написання жартів на тематики — наприклад, у першому колі група пише жарти про політику, у другому колі — про рекламу і так далі. Чим більше жартів і реприз ви створите в процесі мозкового штурму, тим більше і об’ємніше буде ваша колекція жартів, з яких ви потім зможете вибирати найбільш вдалі для подальшої розробки та вичитки.
  5. Придумуючи жарти, пам’ятайте також про те, що вони бувають як одноденними, так і «вічними», актуальними у всі часи. Наприклад, багато жарти сьогодні вважаються застарілими, і якщо над ними сміялися тридцять років тому, зараз вони нікому не будуть здаватися смішними. Точно так само існують жарти, які викличуть сміх у людей будь-якого покоління в будь-який час.
  6. Універсальні жарти повинні мати універсальну основу — літературну, історичну, пов’язану з міжособистісними відносинами, суспільним життям та подібними явищами. Для досягнення забавного ефекту ви можете використовувати гру слів, перефразувати відомі в народі рядки з віршів, прислів’їв, а також поєднувати на перший погляд несумісні рядки з різних літературних творів.
  7. Торкаючись близьких кожній людині тематик — народної мудрості і відносин між людьми, ви також виграєте. Залучайте в свій жарт абсурд, каламбур, логічну несумісність, а також працюйте натяками — дозволяйте слухачам подумки додумати жарт і посміятися над її змістом.
  8. Смішними можуть бути і жарти, що стосуються конкретної повсякденної соціальної чи політичної ситуації та інших злободенних проблем, але ці жарти повинні бути дійсно актуальними і короткими.
  9. Пишіть жарти завжди, коли у вас з’являються ідеї і натхнення, виділяйте з набору думок найцінніші і використовуйте їх для вибірки найкращих варіантів жартів і реприз. Будьте самокритичні і навчитеся аналізувати свій матеріал, фільтрувати його і працювати з самими якісними ідеями.