Більшість людей на планеті починають свій день з читання новин. Неважливо, чи беруть вони при цьому в руки газету або заходять на новинні сайти — ваше завдання як журналіста — дати людям цікаву, перевірену інформацію в доступній і захоплюючій формі.
Вам знадобиться
Словник синонімів, робота з джерелами інформації, інтернет, телефон.
Інструкція
- Викладіть суть події, яку ви збираєтеся описати. По-перше, дайте собі відповідь на питання — що сталося? Назвіть факт, який є основною подією. Наприклад, адміністрація центрального району оголосила про скасування плати за проїзд у громадському транспорті. Люди вже зацікавлені — невже тепер не треба платити за проїзд? Перше речення має зачепити увагу читача, також на цю задачу працює заголовок. Тепер послідовно викладайте інші факти — напишіть де відбувалася ця подія, хто був основними дійовими особами, дайте кілька яскравих деталей, що характеризують дію.
Зазвичай новинний формат передбачає елемент аналітики — назвіть причини цієї події, проаналізуйте як воно відіб’ється на жителях міста, країни, світу і т.д. Дотримуйтесь логіку викладу, композиційну структуру, ваша стаття повинна містити в собі зав’язку, розвиток, кульмінацію, розв’язку.
Зверніть увагу
Не давайте читачеві нудьгувати. Строгість новинного канону не позбавляє вас можливості залишатися цікавим автором.
Корисні поради
Зробіть новину як можна більш інформативною — включайте в неї факти, отримані з додаткових джерел. Використовуйте перевірену статистику, конкретні дати, імена.