Підготовка курсових проектів — важливий компонент навчальної роботи студента, з яким він стикається на кожному курсі. У курсовій роботі учень повинен продемонструвати своє вміння працювати з науковим і практичним матеріалом, обробляти інформацію і робити самостійні висновки. Як правило, найбільш складним для написання виявляється висновок курсової роботи, оскільки воно має не тільки містити висновки всієї роботи, але й відповідати певним встановленим вимогам.
Інструкція
- Щоб успішно впоратися з цією частиною курсового проекту, потрібно дотримуватися ряду правил. Висновок пишеться після повного завершення всіх інших частин курсової роботи, щоб у нього могли увійти викладені в них висновки. Обсяг висновку повинен бути від 2 до 5 друкованих аркушів, але не більше того.
- Основна вимога до висновку, — його чітка структурованість. Це означає, що всі викладені висновки повинні бути пронумеровані, послідовні і логічні. Не слід прагнути написати дуже велику кількість пунктів, щоб не перевантажити текст і не внести плутанину.
- На початку ув’язнення ще раз уточнюється основна тема, яка повинна була бути вивчена в процесі написання роботи. Наступні пункти демонструють її розкриття та висновки, зроблені на основі проаналізованого матеріалу. Зазвичай структура укладання курсової роботи відповідає структурі її основної частини. Тобто якщо в роботі є два розділи, що містять по три параграфа кожна, то на закінчення виносяться шість основних висновків.
- Якщо робота крім теоретичної складової включає практичну частину, якесь дослідження, проведене безпосередньо самим студентом, то результати, отримані в ході дослідження, викладаються у висновку після всіх теоретичних висновків. Важливо пам’ятати, що висновок не повинен містити в собі докладних розрахунків, доказів або ланцюжків логічних умовиводів. Це все входить у зміст самих розділів основної частини. Думки, викладені у висновку, повинні бути тезовим і короткими.
- У висновку хорошою курсової роботи завжди повинна бути відображена власна позиція автора роботи. Усі висновки висновки мають бути сформульовані коротко, лаконічно й об’єктивно, тобто не містити емоційної оцінки. Висновок курсової повинен бути цілісним і підводити підсумок всієї роботи, надавати їй завершеність.