Висновок — важлива частина твору або роботи, будь то реферат, диплом, твір, стаття чи будь-який інший текст. Від того, наскільки грамотно написано висновок, залежатиме те, наскільки повно сприймається весь текст, чи виглядає він логічно завершеним. Щоб написати гідне закінчення, необхідно дотримуватися певних правил.
Інструкція
- Проаналізуйте звістку матеріал, викладений в основній частині тексту. Сформулюйте головні висновки, які випливають з кожної логічно завершеної частини документа. Не потрібно описувати зміст кожної глави, а виділіть лише основну думку і те, що з неї випливає. Синтезують відомості і ті висновки, які ви вже зробили в ході роботи.
- Об’єднайте всі зроблені висновки загальною ідеєю, зв’яжіть їх у єдине ціле. Один висновок повинен плавно витікати з попереднього. Переконайтеся, що зміст укладання відповідає заданій темі і відповідає на питання, позначений у назві роботи. Переконайтеся, що висновок не суперечить введенню. Висновок повинен відповідати на всі питання, зазначені у вступній частині документа, загальне протягом думки не повинно перериватися.
- Якщо правила оформлення роботи включають перерахування всіх складових частин тексту (розділів, глав і так далі), не перераховуйте їх списком. Увяжіте їх в одне або кілька повноцінних пропозицій, розбавивши вступними словами, короткими поясненнями або уточненнями. Слідкуйте за плавністю письмової мови.
- Не розтягуйте висновок на велику кількість сторінок. Якими б цікавими не були висновки, вони повинні бути викладені коротко. Всі необхідні подробиці ви можете вписати і в основну частину тексту. Тим не менш, не забувайте пояснювати, з якою частиною матеріалу пов’язані ваші висновки. Якщо потрібно, давайте короткі пояснення.
- Викладіть свої власні думки щодо даного питання, якщо тема лежить в галузі гуманітарних наук (мистецтва, літератури та інше) і предмет дослідження допускає це. Коротко обгрунтуйте свою точку зору, дайте моральну оцінку подіям, описаним у тексті. Позначте проблеми, які залишилися нерозкритими і потребують вирішення.