Як писати заяву в поліцію

Як писати заяву в поліцію

Знання правил складання заяви в поліцію як ніколи важливо в наш неспокійний час. Грамотно складене заяву забезпечить швидке і правильне його розгляд. Органи поліції повинні перевірити ваше повідомлення і вжити заходів до усунення несприятливих для вас наслідків і затриманні злочинців.

Інструкція

  1. Починати писати заяву потрібно із заповнення так званої «шапки». Вона зазвичай розташовується в правому верхньому куті аркуша. У ній вказуються дані про орган або посадову особу, якій подається заява, особисті дані особи, яка подає заяву (прізвище, ім’я, по батькові, адреса, телефон).
  2. Потім посеред рядка пишете слово «заява». Після слід сам текст вашого звернення. Тут потрібно викласти відомі вам факти про підготовлюваний або вже вчинений злочин. Текст по можливості повинен складатися з нескладних пропозицій, які чітко описують ситуацію, що склалася (більш докладно про своє проблемі ви зможете розповісти при перевірці вашого повідомлення).
  3. Після написання основної частини, висловіть своє прохання про розгляд вашої заяви відповідно до закону та проведення перевірки зазначених у ньому обставин. Згадайте також про те, щоб вас сповістили про результати проведеного розслідування.
  4. В кінці вашого заяви обов’язково зробіть запис про те, що ви попереджені кримінальної відповідальності за завідомо неправдивий донос за ст. 306 Кримінального Кодексу. Тоді у співробітників поліції не залишиться приводів відмовити вам в його прийнятті. Потім підпишіть заяву, вкажіть поруч поточну дату.
  5. Написане вами заяву ви можете віддати в будь-яке відділення поліції. Його зобов’язані прийняти в будь-який час доби, причому відмова співробітників поліції в прийнятті заяви незаконний.

Зверніть увагу

Якщо у складанні заяви вам надає допомогу співробітник поліції, необхідно слідкувати за змістом заяви. Ні в якому разі не пишіть в заяві те, з чим ви самі не згодні.

Якщо у вас незрозумілий почерк, краще надрукуйте свою заяву на комп’ютері.

Корисні поради

Російським законодавством передбачено два порядки подачі заяв — письмовий та усний. При прийнятті усної заяви співробітники поліції зобов’язані скласти протокол, в якому вказується все сказане вами. Відмовити в прийнятті усної заяви вам не мають права.