В даний час багато бухгалтерів відчувають труднощі в здійсненні розрахунків з ПДФО при наявності відокремленого підрозділу. Справа в тому, що чіткої установки в законодавстві немає, а Мінфін і ФНС радять різні методи. Таким чином, бухгалтеру необхідно враховувати різні фактори, що впливають на порядок оплати і здачі звіту за формою 2-ПДФО відокремленому підрозділу.
Вам знадобиться
Форма 2-ПДФО.
Інструкція
- Ознайомтеся з деякими положеннями Податкового кодексу РФ і Листами Мінфіну РФ, присвяченими питання ПДФО за відокремленим підрозділам. Це дозволить вам, у разі спору з податковими органами, аргументувати свої дії спираючись на законодавство. Зверніться до п.1 та п.2 ст. 226 Податкового кодексу РФ, в яких дається визначення організацій і доходів, пов’язаних з виплатою ПДФО.
- При цьому розрахунок податку необхідно вести за вказівками ст.224 НК РФ. Відповідно до п.7 ст. 226 НК РФ суму ПДФО необхідно перераховувати за місцем обліку в податковому органі підприємства, в якому працює фізична особа. Таким чином, обчислення та сплата податку повинна здійснюватися за місцем знаходження відокремленого підрозділу. При цьому необхідно враховувати наявність окремого балансу та розрахункового рахунку в даного відділення.
- Утримаєте і перерахуйте ПДФО відокремленим підрозділом самостійно, якщо у нього є власний розрахунковий рахунок і воно виділено на готельний баланс.
- Проведіть утримання ПДФО на відокремленому підрозділі. Після цього передайте відомості в головний організації, яка і зробить оплату податку за місцезнаходженням підрозділу. Ця ситуація використовується, якщо є окремий баланс, але відсутній власний розрахунковий рахунок.
- Нарахуйте ПДФО за працівникам підрозділу в головної організації, якщо у нього немає окремого балансу та розрахункового рахунку. При цьому перерахування та утримання податку ведеться з урахуванням місцезнаходження відділення. У цій же ситуації, але при наявності розрахункового рахунку, відокремлений підрозділ здійснює оплату ПДФО самостійно.
- Проводьте оплату згідно зі звітом за формою 2-ПДФО, в якому особливу увагу при заповненні необхідно приділити кодами ОКАТО і КПП. Дані значення повинні відповідати відокремленому підрозділу підприємства. Якщо ж було вказано хибний код, то під час оплати ПДФО виправте, після чого подайте уточнену звітність. Якщо виконати дану процедуру в строк, то можна уникнути штрафних санкцій.