Існує кілька схем, за якими можна виплачувати співробітникам премії. Який же правильний порядок нарахування премій? І чи є різниця при оформленні заохочувальних виплат та виплат до свята?
Інструкція
- Оформляйте стимулюючі премії відповідно до умов, зазначених у трудових договорах, колективних трудових угодах і т.п.
- Оформляйте заохочувальні премії на підставі наказу про їх виплату.
- Дотримуйтесь Податкового кодексу РФ при оформленні премій. Зазвичай виплати заохочувальних і стимулюючих премій включаються організацією-платником податків в оплату праці її працівників. Премії, які виплачуються співробітникам до свят (наприклад, до Нового року), не прирівнюються до таких витрат, оскільки безпосередньо не пов’язані з трудовою діяльністю.
- Оформляйте премії, що виплачуються до свят, як витрати, пов’язані з виплатами податку на прибуток. Щоб надалі з цього питання не виникло судових спорів з податковими органами, в колективному трудовому договорі вашої організації обов’язково повинні бути прописані умови виплати таких премій. Так, наприклад, у договорі може бути вказівка на те, що роботодавець має право виплачувати заохочувальні або стимулюючі премії за підсумками року або кварталу.
- Зверніть увагу на те, що якщо преміальні виплати не будуть віднесені до витрат, що зменшує податок на прибуток, на них не буде нараховуватися ЕСН. У всіх інших випадках платник податку повинен в обов’язковому порядку виплачувати єдиний соціальний податок.
- Не забудьте, що ПДФО буде обчислюватися в будь-якому випадку, так як сума премії завжди включається в податкову базу. Тому і датою отримання стимулюючих та заохочувальних премій вважається останній день того місяця, за який був нарахований дохід. У разі виплати передсвяткових премій датою їх фактичного отримання вважатиметься день їх виплати, тобто якщо премія, припустимо, нарахована в грудні 2011 року, а виплачена в січні 2012, вона повинна бути відзначена в податковій карті 1-ПДФО за 2012 рік.