При виготовленні найрізноманітніших пластикових конструкцій іноді доводиться плавити матеріал, щоб надати йому необхідну форму або з’єднати деталі між собою. Здійснюючи плавлення виробів із пластику й пластмаси, слід дотримуватися обережності, оскільки погано розраховане термічний вплив може призвести до займання.
Вам знадобиться
— ємність для плавлення пластику;
- Паяльник або паяльна станція;
- Газовий пальник;
- Промисловий фен;
- Зварювальний пістолет.
Інструкція
- Перш ніж приступати до плавлення пластику, випробуйте його невеликий фрагмент. Не кожен вид пластмас піддається плавлення в звичайних умовах, тому бажано з’ясувати це в ході досвіду. Шматочок матеріалу прихопіть щипцями або пінцетом і піднесіть його до відкритого полум’я свічки або газового пальника. Нагрітий пластик буде або повільно плавитися, або відразу почне горіти на відкритому повітрі.
- Переконавшись в тому, що пластик можна розплавити, подрібніть вихідний матеріал і помістіть його в металеву ємність, наприклад, в жерстяну банку. Для безпеки плавлення матеріалу, ємність з подрібненим пластиком вставте в інший посуд, що має великі розміри. Залийте в неї воду і поставте всю конструкцію на вогонь або плиту, зробивши своєрідну водяну баню. Такий спосіб підходить для обробки пластика з низькою температурою плавлення.
- Для розплавлення невеликих шматків пластика використовуйте розігріте жало паяльника або газовий пальник. Якщо є можливість, використовуйте паяльну станцію з вбудованою регулюванням температури нагріву жала. Потрібну для плавлення температуру підберіть, виходячи з експерименту. Занадто висока температура може привести до спалаху матеріалу або зробить пластик крихким.
- Для плавлення пластику з підвищеною міцністю використовуйте зварювальний пістолет або промисловий фен. Порядок роботи зварювальним пістолетом вказується в технічній документації до нього. Також набір включає в себе присадочні матеріали, що дозволяють зварювати різні види пластмас і пластику, наприклад, оплавляється шви з’єднуються виробів.
- При обробці пластику високими температурами дотримуйтесь заходів безпеки. Бажано всі процедури проводити на відкритому повітрі, щоб уникнути отруєння продуктами горіння. Уникайте потрапляння розплаву на відкриті частини тіла і одяг, щоб не допустити опіків і псування тканини.