Як побороти інтернет-залежність

Як побороти інтернет-залежність

Інтернет-залежність — зворотний бік достоїнств всесвітньої павутини. Вигоди і переваги «царства безмежних можливостей» манять з реального життя у віртуальний простір на шкоду здоров’ю та інтересам потрапив у залежність користувача та членів його сім’ї. Як же подолати спокусу?

Вам знадобиться

все, що здатне відвернути від комп’ютера та мережі інтернет; графік користування комп’ютером; психолог

Інструкція

  1. Спробуйте протягом 1-2 тижнів обійтися зовсім без інтернету. У вас з’явиться багато вільного часу, постарайтеся заповнити його цікавими подіями реального життя: прогулянками, відвідуванням спортивних і культурних заходів, читанням і іншими. Не сидіть вдома, частіше виходьте в люди.
  2. Відновіть контакти зі старими друзями або заведіть нових знайомих в реальному житті. Частіше запрошуйте до себе гостей і самі ходите в гості. Приймайте участь у житті домочадців і колег.
  3. Здійснюйте контакти з друзями та знайомими за допомогою телефону та особистих зустрічей, контактуйте за допомогою мережі інтернет лише в крайньому випадку.
  4. Знайдіть хобі, не пов’язане з комп’ютером. Виберіть те, що вам дійсно цікаво і здатне вас захопити: кулінарію, філателію, шиття, в’язання, нумізматику, вивчення історії, малювання, випалювання, випилювання лобзиком і т.д.
  5. Активно використовуйте альтернативні джерела отримання інформації крім мережі інтернет: радіо, телебачення, газети і журнали.
  6. Підвищіть свою фізичну активність. Регулярно займайтеся спортом.
  7. Намагайтеся хоча б раз на день здійснити прогулянку на свіжому повітрі.
  8. Встановіть графік користування комп’ютером. Зручно такий графік роздрукувати і повісити над комп’ютерним столом, щоб тримати його в полі зору під час перебування у всесвітній павутині. Обмежте час перебування в мережі інтернет 1-2 годинами на день.
  9. Перед тим, як підключитися до мережі інтернет, визначте цілі, з якими ви це робите: подивитися фільм, знайти необхідні відомості, перевірити поштову скриньку, скачати музику і т.д. Жорстко дотримуйтеся поставлених цілей, не відволікайтеся на сторонню інформацію у вигляді нескінченних цікавих посилань.
  10. Не приймайте їжу під час роботи на комп’ютері. Візьміть за правило по можливості снідати, обідати й вечеряти разом з родиною.
  11. Лягайте спати не пізніше 22 годин.
  12. Не соромтеся звернутися по допомогу до психолога, якщо не можете впоратися з інтернет-залежністю самостійно.