Як побудувати базу відпочинку

Як побудувати базу відпочинку

За радянських часів відпочинок на турбазах був однією з невід’ємних частин способу життя. У наші дні ця добра традиція поступово відроджується: гідно відпочити можна і не виїжджаючи за кордон. Можна і гідно заробити: грамотно організована база відпочинку окупиться за 3-4 роки.

Інструкція

  1. Зареєструйте юридичну особу і починайте підшукувати район, в якому можна було б відкрити або реконструювати базу відпочинку. Зверніть увагу: іноді легше починати будівництво бази «з нуля», на орендованій ділянці, ніж переобладнати стару. Тим більше що в будь-який момент може з’явитися і власник покинутій бази.
  2. Виберіть відповідне місце для вашої бази з урахуванням віддаленості від обласного центру, наявності місцевих визначних пам’яток і мальовничих пейзажів. Бажано, щоб база розташовувалася на березі річки чи озера. Обов’язково дізнайтеся в Департаменті природокористування про наявність заповідників або природних парків в цьому районі. Ділянка повинна розташовуватися в районі з добре розвиненою інфраструктурою.
  3. Дізнатися, чи є на обраному вами ділянці всі комунікації. Втім, якщо кошти дозволяють, то підвести комунікації ви зможете і самостійно. Єдиний мінус у такому рішенні — довгий узгодження та паперова тяганина. А топографічну зйомку ділянки вам робити доведеться в будь-якому випадку (іноді аж до зйомки з усіх точок кожного дерева).
  4. Орендуйте ділянку. Його розміри залежать від того, що ви збираєтеся будувати: чи буде це скромна база на кількох гектарах або розкішний готельний комплекс на лоні природи.
  5. Зверніться до архітекторів або пропрацюйте самі спочатку ескізи майбутньої бази, а потім і проект, згідно з яким ви будете вести будівництво. Стандартна база відпочинку повинна мати:

    - Кілька будиночків (блокових або дерев’яних) для проживання сім’ї з 3-4-х осіб;

    - Кілька двомісних будиночків;

    - Приміщення для колективного відпочинку;

    - Їдальню, кухню, склад, барак для персоналу і приміщення для адміністрації;

    - Дві лазні;

    - Танцмайданчик, більярд, басейн (якщо поблизу немає водойми);

    Залежно від засобів і ЦА, на базі відпочинку може бути і прокат рибальського та спортивного інвентарю, тенісний корт, стадіон і т.д.
  6. Найміть персонал. На будь-якій базі відпочинку обов’язково повинен працювати кваліфікований лікар і медсестра, кухар, кілька покоївок (позмінно), кілька офіціантів (теж позмінно), один-два різноробочих (можуть працювати за сумісництвом і нічними сторожами), 1-2 аніматора або екскурсовода, охоронці. Якщо ви плануєте сезонну роботу, то в інший час року ви можете залишити у своєму розпорядженні тільки сторожів або охорону.
  7. Розміщуйте рекламу вашої бази відпочинку, в залежності від її статусу. Якщо для середнього класу цілком буде досить газетних оголошень, то для того щоб вашою базою зацікавились заможні клієнти, слід укласти договори з рекламним і туристичним агентством.