Прекрасне літній ранок, саме час вирушати на дачу. Проте до полудня сонце починає палити так, що вже нічого не радує. Хочете полегшити свою дачну життя в умовах незвичайної літньої спеки? Побудуйте душову кабіну на дачній ділянці, і навколишній світ зміниться на краще.
Вам знадобиться
- Пісок;
- Щебінь;
- Цемент;
- Дерев’яний брус;
- Залізна бочка;
- Металевий профіль;
- Вагонка або полікарбонат;
- Інструменти.
Інструкція
- Визначтеся з місцем для будівництва. Оскільки об’єкт малогабаритний, то і майданчик під нього потрібно невелика. Однак необхідно врахувати дві умови:
1. майданчик повинен бути на сонячній стороні ділянки;
2. для облаштування зливу передбачте місце для септика. - Піддон для душової кабіни спеціально купувати не потрібно, побудуйте його власними руками.
По периметру вибраної майданчики зробіть маленький котлован розміром 1м х 1м, глибиною 0,4 м. Уздовж його стінок змонтуйте опалубку.
По центру котловану встановіть зливний патрубок на 10-15см нижче верхнього краю опалубки. Отвір тимчасово закрийте клоччям або ганчір’ям. З’єднайте його з зливний трубою, прокладеної під нижнім краєм опалубки і сполучає зливний патрубок і септик. - Дно підготовленого котловану засипте шаром піску на 3-5см, а потім шаром щебеню на 10-15см.
По кутах встановіть заставні болти діаметром 10-12мм з таким розрахунком, щоб їх довжини вистачило на кріплення до фундаменту обв’язувального бруса.
Підготовлену майданчик залийте бетоном так, щоб був ухил до центру майданчика, тобто до зливного отвору. Вирівняйте майданчик по периметру, обклавши її двома рядами червоної цегли. - Зробіть обв’язку з дерев’яного бруса, який закріпіть за допомогою закладних болтів до фундаменту.
Встановити 4 вертикальних стовпа та зробіть верхню обв’язку. На ній зміцните бочку для води ємністю 100-200л.
У нижньому днище бочки зробіть отвір і встановіть патрубок таким чином, щоб верхній його кінець знаходився на 2-3см вище дна бочки. А до нижнього кінця підключіть запірний кран і лійку.
Зверху на бочці встановіть один патрубок для контролю рівня води, другий для подачі води в ємність. У місці з’єднання його з водопроводом поставте кран. - Для кращого нагріву води пофарбуйте бочку в темний колір.
Обшийте каркас душа зовні металопрофілем, а зсередини полікарбонатом або вагонкою. Металопрофіль використовуйте для міцності і довговічності конструкції, а полікарбонат або вагонку для того, щоб не обпектися, випадково притулившись до нагрітої стінці душової кабіни. - В одній зі стін на відстані 70см від кута встановіть додатково вертикальний брусок і зміцните легкі двері або завіса.
Закрийте піддон зверху дерев’яним щитом на 1-2см меншого розміру.
Як септика використовуйте будь-яку ємність з отворами, яку встановіть у заздалегідь підготовлену яму з покладеним на дно шаром щебеню. З боків також обсипте щебенем. Зверху ємність можна закрити, влаштувавши на ній квіткову клумбу.