Економічним називають компактний будинок невеликій площі, зроблений з недорогих, але надійних матеріалів, який до того ж допомагає економити дорогоцінну енергію. Як побудувати такий будинок?
Інструкція
- Будівництво економічного будинку починається вже з складання проекту. Продумайте кількість поверхів, матеріал для будівництва, розташування дверей і вікон. Складіть кошторис усіх витрат і подумайте, чи влаштовує вона вас і яких додаткових витрат можна уникнути. Найбільш економічним матеріалом в наші дні визнаний газобетон. Він досить міцний, дешевий і до того ж має високу теплоефективність. Якщо ви плануєте всі дії виконувати самостійно, не наймаючи робітників, це скоротить вартість будівлі майже вдвічі, але, звичайно, збільшить витрачений час.
- Вартість будинку, безумовно, залежить від його розмірів. Заздалегідь вирішіть, яку житлову площу ви хочете отримати. Додаткових витрат зажадають всі декоративні елементи: башточки, балкони, закруглені частини та інші. Зважте все і залиште необхідний декоративний мінімум, щоб будинок не здавався нудним і похмурим, але й не коштував занадто дорого.
- Один з найважливіших показників економічного будинку — його енергоефективність. Навіть якщо ви при будівництві затратите трохи більше коштів на ізоляційні матеріали та утеплювачі, надалі ви постійно будете менше платити за електроенергію, що дозволить вам економити не тільки під час будівництва, але і все подальше життя в цій будівлі. Крім того, якщо ви зберетеся продавати будинок, вартість його на ринку буде вище, ніж у звичайного.
- Досягніть ефективного використання енергії наступними діями. Розташуйте головні вікна на південній стороні. Це дозволить заощадити до 30% енергії, яка витрачається на опалення. Взимку, завдяки сонячному світлу, в будинку буде тепло, а влітку прохолодно, так як пекучі промені не потраплять до кімнати. Зменшіть площа вікон і оснастите їх потрійним склопакетом. Нехай він стоїть досить дорого, надалі він буде ефективно зберігати тепло. Захистіть стіни від нагрівання за допомогою козирків даху, і вам не доведеться витрачатися на кондиціонери. Необов’язково будувати товсті стіни, щоб домогтися тепла в будинку. Використовуйте сучасні ізоляційні матеріали і добийтеся ідеально утепленій міцної конструкції.