Корсет — елемент жіночого гардеробу, що представляє собою пружну тиснучу конструкцію з нееластичною тканини і вертикальних кісточок. Історично ці кісточки робилися з металу або китового вуса, щоб надати конструкції твердість. Довгий час корсет зараховувався до нижньої білизни, але сучасні корсети можна носити і як кофти, і як коригуючий білизну. Залежно від призначення та епохи, під яку він стилизуется, мірки для побудови корсета можуть додаватися або зменшуватися.
Інструкція
- Визначтеся з епохою. У різний час корсети мали абсолютно різні форми як усього силуету, так і декольте зокрема. Приміром, щоб побудувати корсет «під груди», зніміть такі мірки: обхват під грудьми, обхват талії, обхват нижній частині корсета (стегон, якщо він буде довжиною до стегон), довжина від точки під грудьми до низу корсета (наприклад, до стегон). Всі мірки запишіть.
- Намалюйте ескіз корсета. Ретельно продумайте всі декоративні елементи, розташування шнурівки, кількість кісток. Пам’ятайте: якщо вам не потрібно серйозно коректувати фігуру, достатньо 10-12 кісточок. Істотні вади стягуючі великим (до 16) кількістю кісточок.
- Намалюйте на міліметрівці викрійку корсета з урахуванням знятих мірок. Для утяжки викрійка повинна бути на 1-4 см. (в залежності від фігури) менше реальних розмірів. При цьому повинні залишатися припуски на шви.
- Викроїте дві деталі корсета на підкладкової тканини і основної. Вийдуть два четирехугольнка з парою паралельних сторін і парою увігнутих. Сострочіть основуню і підкладкову тканина з трьох сторін лицьовими сторонами всередину, потім виверніть і прострочіть останню сторону.
- Додайте куліскі для кісточок відповідно до ескізу на рівній відстані один від одного. Прострочіть їх, вставте кісточки. Оформіть декоративні елементи, краю корсета, пристрочите петлі для шнурування, вставте шнур.