Перед тим як приступити до заняття кролівництва, потрібно подбати про розміщення кроликів. Для цього можна придбати вже готові клітини, але набагато цікавіше буде зробити їх власними руками, тим більше що в цьому немає нічого складного. Однак у будівництві клітини потрібно враховувати деякі особливості в правила, завдяки яким розведення кроликів вам здасться справжнім захопленням.
Інструкція
- Насамперед потрібно визначитися з кількістю клітин, які вам знадобляться для вирощування кроликів. На одну тільки самку з її потомством буде потрібно як мінімум три клітини. Одна для матері і дві для молодняка. Буде потрібно і окрема клітка для самця. Молодняк можна утримувати в одній клітці по 7-10 голів.
- Для будівництва клітини можна використовувати найрізноманітніший матеріал, це може бути дерево, саман або цеглина. Найголовніше, щоб у ній було зручно кроликам, а кролівник було зручно за ними доглядати і обслуговувати.
- Якщо ви вирішили вирощувати кроликів під відкритим небом (наприклад, на дачі), то клітку потрібно встановлювати за таким принципом: розберіться з опорою клітини, це можуть бути дерев’яні стійки, вкопані в землю. Саме на них і буде триматися клітка для кролів. Самим головним елементом кролячої клітки є рейковий або сітчастий підлогу, який повинен бути виготовлений з дуба, клена або бука. Пол необхідно зробити з невеликим ухилом, приблизно п’ять сантиметрів для того, щоб сеча стікала.
- Для самця можна зробити круглу клітку, 40 сантиметрів у висоту і діаметром близько 70-75 сантиметрів. Молодняк повинен міститися в клітках, довжина яких повинна складати 170 см, ширина — 70 см, висота — 50 см. Дах рекомендовано робити з тесу з 30-ти сантиметровим козирком. У передню стінку влаштуйте ясла для сіна, а також поїлки та годівниці.
- Для будівництва двомісній клітини вам знадобиться 0,2 м2 пиломатеріалу, 60 см2 сітки з осередками 35х35 мм, 1,3 м2 металевої сітки з осередками 18х18 мм. Довжина такої клітини становитиме близько двох метрів, висота — 0,75 метрів.
- Спереду клітини повісьте дві сітчасті дверки, які повинні вести в кормове відділення і дві дощаті — які ведуть в гніздові відділення. На дверях повісьте знімні годівниці та поїлки. Клітини краще розташувати на засадженої деревами території. Взимку вони захистять кроликів від крижаного вітру, а влітку від прямих сонячних променів.
- У якості підстилки використовуйте солому або тирсу, сіно помістіть в ясла. Прикупите когтерези, тримачі для овочів, мінеральний камінь і щітку для догляду за шерстю кроликів, особливо якщо він довгошерстої породи.