Парник на дачі — річ дуже корисна. Його можна використовувати як для пророщування квіткових і овочевих розсади, так і для повного циклу вирощування ранніх овочевих культур. Як же побудувати парник на дачі своїми руками?
Вам знадобиться
- Дошки;
- Брус;
- Цвяхи;
- Волосінь або шпагат;
- Металеві скоби;
- Біопаливо;
- Петлі;
- Парникова плівка;
- Дерев’яні рейки;
- Скотч
Інструкція
- Виберіть місце для влаштування парника. Слід врахувати, що парник повинен бути освітлений сонцем як можна довше. Рекомендується розміщувати парник таким чином, щоб він був зорієнтований із заходу на схід.
- Вирийте котлован. Глибина котловану повинна складати 0,5 метра. Розміри — відповідати розмірам вашого парника. Стандартними вважаються розміри 3х1, 5 метра.
- Вкопати стовпи в кожному кутку котловану, а також в центрі його довгих сторін.
- Заповніть котлован біопаливом, уклавши його шарами таким чином, щоб до країв котловану залишилося 5-10 см. У якості біопалива можна використовувати солому, траву, стебла малини, гній, листя, дрібні гілки. Засипте верхній шар родючого грунту. Залиште грунт осідати на 2-3 тижні.
- Зробіть дерев’яні борти, прикріпивши їх до встановлених раніше стовпів за допомогою цвяхів. Слід врахувати, що один з довгих бортів парника повинен бути нижче іншого. Це дозволить уникнути накопичення вологи на плівці.
- Виготовте дерев’яну раму з рейок. Прикріпіть її до високого бортику парника за допомогою петель таким чином, щоб парник міг спокійно відкриватися.
- Візьміть парникову плівку і накладіть її на раму. Натягніть волосінь по периметру рами, з двох її сторін і закріпіть за допомогою цвяхів. Це дозволить зменшити парусність. Додатково закріпіть волосінь і плівку дерев’яними рейками, наклавши їх зверху і прибивши цвяхами. Закрийте щілини скотчем.
Ваш парник готовий. Він прослужить вам 6-8 років.
Корисні поради
Для того щоб полегшити доступ до рослин і догляд за ними, рекомендується прибити до південного і північного бортикам парника дерев’яні бруси, розташувавши їх паралельно поверхні грунту. Покладіть на бруси дошки. Спираючись на них, ви зможете працювати в парнику без ризику пошкодити рослини.