Торгівля продуктами харчування — бізнес, затребуваний в будь-які часи. Для ефективного ведення підприємницької діяльності у цій сфері не обійтися без продуктового магазину. Торгове підприємство повинно відповідати сучасним будівельним стандартам, бути функціональним і зручним для споживача. Споруду магазину слід починати з ретельного планування.
Інструкція
- Складіть план будівлі майбутнього магазину. Визначте необхідну площу будови з урахуванням необхідних приміщень. Передбачте простір для торгового залу, складських і підсобних приміщень. Врахуйте при проектуванні продуктового магазину вимоги органами санітарно-епідеміологічного нагляду. При необхідності скористайтеся послугами організації, що займається проектуванням споруд.
- Виберіть місце для спорудження магазину. Для підтримання конкурентоспроможності підприємства слід розташувати його в деякому віддаленні від великих супермаркетів, але на відстані крокової доступності від потенційних покупців. Найкраще для будівлі магазину підходять досить жваві місця, розташовані недалеко від зупинок громадського транспорту. Погодьте місце розташування магазина з органами місцевого самоврядування.
- Виберіть тип споруди, який ви будете використовувати для магазину. Для невеликого торгового підприємства важливі такі характеристики як швидкість зведення будівлі, невеликі витрати на закладку фундаменту і будівництво. Таким вимогам відповідають сучасні будівлі з легких сталевих металоконструкцій; зі зведенням такої споруди легко може впоратися бригада з чотирьох-п’яти чоловік.
- Укладіть договір з будівельною організацією, яка здійснює монтаж і установку споруд з металоконструкцій. Дана технологія досить поширена в наші дні, оскільки передбачає використання металевого профілю, що володіє властивостями, що дозволяють йому конкурувати з традиційними будівельними матеріалами. Узгодьте з будівельниками параметри майбутньої будови, терміни виконання робіт і вимоги до якості, відбивши це в договорі.
- Після зведення будівлі магазину обладнайте його відповідно до вимог до функціональності. Встановіть в магазині прилавки, вітрини, холодильне обладнання, касовий вузол і інше спеціальне обладнання. Після закінчення робіт ваш продуктовий магазин буде готовий прийняти перших покупців.