Якщо ви будуєте двоповерховий будинок, без драбини не обійтися. Вона повинна бути не тільки зручною, з’єднувати між собою поверхи, а й прикрашати, а не спотворювати приміщення. Від того, якою буде драбина, що з’єднує два поверхи, залежить здоров’я, настрій всіх членів сім’ї.
Інструкція
- Спочатку потрібно визначити місце встановлення сходів і її конструкцію. Бажано не економити на площі, яку займе сходи. Для цього вже на етапі будівництва будинку необхідно буде передбачити деякий коридор, де згодом буде змонтована сходи.
За конструкцією вони розрізняються на прямі; віялові; гвинтові; мають поручневе огорожу з двох або з одного боку. Як матеріал для каркаса сходи можна використовувати металевий профіль (кутник, швелер) або дерево. - Гвинтові сходи виглядають цікавіше, ніж прямі, займають менше місця. Однак, з точки зору безпеки, пряма сходи надійніше і простіше при користуванні ними літніми членами сім’ї та маленькими дітьми.
При виготовленні сходів із одностороннім перильних огороджень мається на увазі, що її змонтують уздовж стіни, яка бути надійною огорожею з іншого боку. Це важливо для її безпечної експлуатації. Найпростіший і відповідний варіант — це будівництво сходів із двома прямими маршами і сходовим майданчиком між ними. Дана конструкція дозволить вам зменшити крутизну сходів, тобто зробить її більш зручною. - Почніть з монтажу сходового майданчика. Каркас зберіть з дерев’яного бруса 100х100мм і закріпіть його до стін, уздовж яких ляжуть марші сходів і до стіни, розташованої між ними.
По кутах майданчика встановіть зроблені з бруса 100х100мм стійки. Їх обіпріть на каркас, закріплений до підлоги під майданчиком, зроблений за точно таким же розмірах з бруса 100х100мм. Додатково поставте дві стійки по центру каркаса в місцях обпирання на нього дощок тятиви (косоура) сходи. Готову майданчик зашейте зверху дошкою 50х150мм, заготовленої заздалегідь. - Попередньо розраховану по довжині тятиву упріть одним кінцем на майданчик, другим на підлогу і закріпіть до стіни. Іншу тятиву також упріть на майданчик над стійкою і на підлогу, зміцните на ширину сходового маршу.
На закріпленої до стіни тятиві зробіть розмітку місць розташування ступенів. При розрахунку потрібно врахувати, що висота сходинки повинна бути не більше 20см, а ширина не менш 30см. Перенесіть цю розмітку на протилежну тятиву.
Під лініями розмітки закріпіть бруски 50х50мм — місця обпирання ступенів сходів. Зверху на них укладете дошки і прибийте їх цвяхами. Потім, в такій же послідовності зробіть монтаж другого сходового маршу.
Простір між ступенями по вертикалі закрийте дошкою. До елементів тятиви, розташованої напроти стіни, прикріпіть анкерами стійки перил, а на них — самі поручні. - Підшийте до другого прольоту і сходовому майданчику знизу листи ДВП або фанери. Зовнішню сторону першого сходового прольоту обшийте вагонкою. Потім зробіть в ній невелику двері — вийде маленький комірчину.
Корисні поради
Як матеріал для каркаса сходи використовуйте деревину хвойних порід. Для ступенів, перил, статевого покриття майданчика можна використовувати будь-який інший облицювальний матеріал.