Як побудувати спортзал

Як побудувати спортзал

При будівництві спортивних залів необхідно враховувати масу архітектурних і дизайнерських нюансів, серед яких особливу роль відіграє функціональний аспект. Особливу роль так само відіграє правильний підбір будівельних матеріалів.

Вам знадобиться

- Оздоблювальні матеріали;
- Фарби на водній основі;
- Лінолеум або ламінат;
- Дзеркала.

Інструкція

  1. Перш ніж приступати до планування майбутньої будівлі, вирішите, якими саме видами спорту будете там займатися. Якщо зал призначається для командних ігор з м’ячем (волейбол, баскетбол, гандбол і т.д.), то висота стель повинна бути не менше 5 м, довжина — не менше 26 м і ширина — 14 м. Якщо ж ви плануєте займатися на тренажерах , то його площа буде залежати від наповнення спортивним інвентарем, а висота стелі буде дорівнювати 3-3,5 м.
  2. Для побудови спортзалів немає жорстких вимог в плануванні, адже найголовніше — щоб вам було зручно. Візьміть за основу класичне прямокутне приміщення і на кресленні «розставте» весь ваш спортивний інвентар по місцях. Якщо виникне необхідність, додайте додатковий простір.
  3. Вирішивши побудувати невеликий зал для сімейних занять спортом, вибирайте для обробки натуральні матеріали (найкращий варіант — дерево). Використовуйте фарби на водній основі. Вони швидко сохнуть, довговічні і не виділяють в навколишнє середовище токсичних речовин.
  4. Особливу увагу приділіть покриттю статей. Якщо ви вирішили постелити лінолеум, то врахуйте, що не всі вони підійдуть для майбутнього спортзалу. Вам потрібен лінолеум, виготовлений за ГОСТ 18108-80. Він практично не виділяє шкідливих домішок у повітря. Якщо вам пропонують купити підозріло дешевий лінолеум без вказівки ГОСТу, швидше за все, це лінолеум для приміщень з низькою прохідністю людей. Він у кілька разів більш токсична, і може привести до різкого погіршення самопочуття, особливо у поєднанні з інтенсивними фізичними навантаженнями. Ви також можете застелити підлогу залу ламінатом. Цей матеріал є міцнішим і менш небезпечним для здоров’я. Якщо на лінолеумі масивні тренажери залишають вм’ятини, то ламінат довго зберігає презентабельний вигляд.
  5. Одну стіну спортзалу залиште без вікон. Після закінчення будівництва закріпіть на ній дзеркала.
  6. Продумайте так же, де буде знаходитися гігієнічна зона. Адже після тренування людині обов’язково потрібно прийняти душ. А в зимовий період різкий перепад температур може стати причиною застуди. Тому краще об’єднайте свій спортзал з житловим приміщенням, щоб вам не довелося виходити на вулицю.