Хороший будинок для коней можуть побудувати тільки справжні знавці конярства. Головне в цій справі — створити грамотний план стайні. Найкраще доручити планування досвідченому проектувальнику. Власнику коней важливо освоїти основні принципи, що дозволяють правильно побудувати стайню.
Вам знадобиться
Хороший план стайні з урахуванням особливостей місцевості та чисельності коней
Матеріал для стін з урахуванням кліматичних умов
Прокладка з водонепроникних матеріалів
Пожежостійкі матеріал для даху
Дошки для стелі та мастило-утеплювач
Відповідний матеріал для підлог
Гумові мати
Підстилка з озимої соломи, торфу або тирси
Лампи з влагоустойчивим плафоном
Високі двері і вікна
Хороша вентиляція
Додаткові матеріали та обладнання згідно з індивідуальним планом стайні
Консультація фахівця
Інструкція
- Виберіть сухе місце для стайні, щоб грунтові води були низько. Зробити будинок для коней можна колод, самановим, цегельних і т.д. Головне ваше завдання — побудувати просторе, тепле і сухе приміщення. У холодних районах можна утеплити стіни прокладками з водонепроникних матеріалів.
- Зробіть дах (з черепиці, тесу, стали, покрівельної стружки і т.д.), яка не буде протікати. Вона повинна бути стійкою до пожеж. Обов’язково зробіть скат для стоку води, а краї даху — виступаючими трохи більше метра з кожного боку. Так внутрішнє приміщення стайні буде додатково захищено від опадів. При будівництві кінського будинку рекомендується робити дах заввишки трохи більше двох метрів до карниза.
- Виберіть для стелі товсті дошки (близько 5 см в товщину) і покладіть їх дуже щільно. Зверху — мастило з глини і піску, шар сухих тирси і кілька сантиметрів землі. У мастило також додають різану солому або торф. Зазвичай стелі в стайні високі: 2,8 — 2,6 метрів в залежності від габаритів коней.
- Покладіть підлоги трохи під нахилом. Матеріал для них вибирайте міцний, не пропускає воду. Коні не повинні ковзати на підлозі! Часто стайні бетонують або стелять на підлогу спеціальні мати з гуми. Вважається, що під коней найкраще підкладати озиму солому, тирсу або бурий торф. Пороги ж в стайні не потрібні.
- Влаштуйте прохід до стайні у вигляді двостулкових воріт, які розорюються на вулицю. Кінь має вільно проходити через усі двері, тому прорізи для них залишайте приблизно заввишки 2 метри і шириною 1,5 метра. Не робіть гострокутних косяків, бо тварина може на них натикатися.
- Не забувайте, що коням необхідне сонячне світло для постійної вироблення вітаміну D і багато свіжого повітря. Кожне відділення стайні має висвітлюватися високими лампами з водостійким плафоном, а також вікном. Підніміть віконні прорізи на висоту більше метра від підлоги. Вважається, що вікон у стайні потрібно 1 квадратний метр на 15 квадратних метрів підлоги.
- Встановіть на даху вентиляційні кожухи або на карнизі — витяжки, тому що для хорошої вентиляції стайні одних вікон буде мало. Нижні отвори вентиляційних каналів обов’язково проробіть над стічними жолобами — внизу будуть накопичуватися найважчі випаровування. На всіх етапах будівництва обов’язково консультуйтеся з фахівцем.
Корисні поради
Вологість повітря в правильно побудованої стайні повинна бути не більше ніж 50%. Кращою температурою для вмісту в ній дорослих коней конярі вважають 10-12 градусів, а для лошат — близько 15.