Щоб пошити плаття, яке б ідеально сиділо на вашій фігурі необхідно мати хорошу викрійку. Побудувати викрійку-основу, за допомогою якої ви зможете створити найрізноманітніші моделі можна самостійно.
Вам знадобиться
- Ватман;
- Сантиметрова стрічка;
- Лінійка;
- Олівець;
- Ножиці.
Інструкція
- Для побудови хорошою викрійки-основи сукні прилеглого силуету вам буде необхідно зняти і записати мірки: напівобхват шиї, напівобхват грудей, напівобхват талії, стегон напівобхват, довжину спини до талії, ширину плечей, висоту пройми ззаду, висоту плеча косу і довжину виробу. Всі значення записуються в сантиметрах.
- Побудуйте викрійку спинки.
На ватмані з лівого боку накресліть прямий кут. Позначте вершину кута точкою А. Від цієї точки відкладіть вниз: мірку висоти пройми ззаду мінус один сантиметр (точка Г), мірку довжини спини до талії мінус один сантиметр (точка Т), мірку довжини виробу (точка Н). Відкладіть вниз від точки Т висоту лінії стегон (20 сантиметрів для всіх розмірів). Позначте точкою Б. Через точки Г, Т, Б і Н проведіть горизонтальні прямі. Від точки А відкладіть вниз 2,5 см для всіх розмірів (глибина горловини ззаду). Позначте точку А1, а вправо від А відкладіть третину мірки Напівобхват шиї плюс 5 мм (точка А2). З’єднайте точки А1 і А2 плавною лінією.
Для оформлення лінії плечей відкладіть вправо від точки А мірку ширини плечей мінус 5 мм (точка А3). З А3 опустіть її перпендикулярний відрізок до лінії грудей (точка Г1). З точки Т проведіть дугу, радіус якої дорівнює міркою — висота плеча коса. Крапку на перетині з відрізком А3Г1 позначте буквою П. З’єднайте точки А3 і П.
Для оформлення пройми відкладіть вправо від точки Г поділене на два значення мірки Напівобхват грудей мінус один сантиметр (точка Г2). Для того щоб накреслити лінію пройми знайдіть ще кілька точок. Відкладіть 0,15 відрізка Г1П вгору від Г1 (точка П1). Далі 0,4 відрізка Г1П (точка П2). Від П2 відкладіть вліво 1,2 см (точка П3). З’єднайте П1, П2 і П3 плавною лінією.
Для оформлення бічної лінії спинки відкладіть від точки Т вправо поділене на два значення мірки Напівобхват талії плюс один сантиметр (точка Т1). Потім вправо від точки Б виконайте побудову поділеного на два значення мірки Напівобхват стегон мінус один сантиметр (точка Б1). Проведіть перпендикуляр від точки Б1 вниз. Точку перетину з лінією низу позначте Н1. Тепер оформите бокову лінію. З’єднайте точки Г2 і Т1 прямою лінією, точки Т1 і Б1 — плавною, а точки Б1 і Н1 — прямий.
- Побудуйте викрійку переду.
На цьому ж аркуші проведіть з правого боку вертикальну лінію. Позначте точки перетину з горизонтальними прямими. Верхню точку назвіть В, перетин з лінією грудей — точкою Г3, з лінією талії — Т2, з лінією стегон — Б2 і з лінією низу — Н2.Відкладіть вліво від точки В ширину мірки Напівобхват шиї, додавши до неї 5 мм (точка В1). Відкладіть від точки В вниз 7 см (глибина горловини спереду для всіх розмірів), точку позначте В2. З’єднайте точки В1 і В2 плавною лінією, оформляючи горловину переду.
Для лінії плеча відкладіть вліво від точки В величину рівну відрізку АА3 (точка П4). Від цієї точки опустіть вниз перпендикулярний відрізок, рівний відрізку А3П (точка П5). З’єднайте точки В1 і П5.
Для пройми відкладіть вліво від точки Г3 поділене на два значення мірки Напівобхват грудей мінус один сантиметр (точку позначте Г5). Далі відкладіть вгору від точки Г4 0,07 відрізка Г4П5 (точка П6). Відкладіть від точки Г4 ще раз 0,35 відрізка Г4П5 (точку позначте П7). Відкладіть вправо від цієї точки 2 см і оформите лінію пройми, з’єднавши точки Г5, П6, П7 і П5 плавною лінією.
Бокову лінію полички побудуйте таким же чином, як і для спинки.
- Викрійка-основа сукні готова. По ній ви зможете зшити різноманітні сукні з тонкого або щільного трикотажу, в’язаних полотен або стрейчеві тканин.