Якщо ви вирішили стати «капітаном» власного «бізнес-корабля», приготуйтеся до важкого та відповідального плавання. Однак перш, ніж відправиться в дорогу, потрібно як слід «екіпіруватися». Але як правильно підійти до вирішення цього питання?
Вам знадобиться
початковий капітал, аналіз ринку, професійний кадровий склад.
Інструкція
- Знайдіть ідею. Саме з цього починається будь-який вдалий бізнес. Вам потрібно точно визначити, чим ви хочете займатися і який рід послуг надавати споживачеві. До речі, з ним теж треба визначитися.
- Спробуйте проаналізувати ситуацію. Почитайте статистику по місту, регіону, країні. Подумайте, яку нішу ви могли б зайняти або, можливо, якусь неопрацьованих у вашому регіоні галузь можна було б розвинути. Відштовхуючись від цього, остаточно сформулюйте ідею і місію бізнесу.
- Подбайте про стартовий капітал. Якщо у вас немає всієї суми, необхідної для запуску проекту, спробуйте знайти інвесторів або ж запустити бізнес у версії «лайт». Наприклад, якщо ви збираєтеся відкрити магазин, спробуйте для початку продавати товари через інтернет. Вам не доведеться ні возитися зі стосом паперів, ні витрачати величезні кошти на знімання приміщення.
- Почніть з ВП. Який би величини фірму ви не задумали в майбутньому, не варто відразу відкривати ТОВ. Вам знадобитися повозитися з паперами, потрібно буде вести бухгалтерський облік, який або доведеться вивчити самому, або довірити дорогому бухгалтеру. З ВП у цьому плані набагато простіше, — почати будувати «сольну» кар’єру бізнесмена можна саме з нього.
- Підберіть кадри для бізнесу. На початку багато що залежить від тієї бази, яка закладена. Основа ж цієї бази — людський ресурс. Кваліфікований економіст, передчуваючи зростання компанії, зможе запропонувати вигідні шляхи розвитку в надії в майбутньому очолити відділ. Заповзятливі менеджери зі збуту, бачачи якість і перспективність товару, стануть докладати зусилля з пошуку можливо більшого числа клієнтів і т.д. Чим більше активних і мудрих людей ви зможете знайти, тим легше вашому бізнесу буде піднятися.