Як почати розмову в чаті


 

Людина, недавно почав спілкуватися в чатах, нерідко відчуває труднощі в підборі фрази для початку розмови. Як же приєднавшись до електронної бесіді, органічно влитися в неї?


Інструкція

  1. Запустивши програму для роботи в чатах і приєднавшись до всіх кімнатах, в яких ви берете участь, не розсилайте в них фразу «Всім привіти!». За щоденним «привіт» в конференціях легко виявляються новачки, тому що користувачі, які беруть участь в кімнатах давно, з метою економії часу зазвичай настроюють програму-клієнт таким чином, що вона автоматично запускається при включенні комп’ютера і входить у всі чати. Програма працює постійно, але на спілкування досвідчений користувач відволікається лише тоді, коли в нього з’являється кілька хвилин вільного часу. Все сказане тут про вітання в повній мірі стосується і прощань.
  2. Дочекайтесь появи в конференції питання, відповідь на який ви добре знаєте. Дайте відповідь на нього, принесіть своєю відповіддю співрозмовника користь, і ви піднімете свій рейтинг в очах давніх учасника цього чату. Якщо ж відповіді на питання ви не знаєте, не засмічуйте кімнату безплідними роздумами, здогадками — просто промовчіть. Якщо сьогодні ви відповідаєте на питання вперше, саме зараз, а не в момент приєднання до конференції, краще привітати учасників. Наприклад:

    «Здрастуйте! У цього динаміка чотири контакти, використовуються тільки крайні, а середні нікуди підключати не треба ».

  3. Якщо в чаті ведуться безглузді дискусії типу «що краще, а, б чи в» (так звані «холівари»), не тільки не починайте спілкування в такій кімнаті, але і не витрачайте дорогоцінний час на читання повідомлень в ньому. Згадайте вислів: «холівар — це суперечка, де кожен намагається нав’язати іншим учасникам думка, що їм підходить взуття саме його розміру». Пошукайте іншу конференцію, в якій ведуться конструктивні діалоги.
  4. Інша крайність — підключитися до кімнати і не говорити в ній взагалі нічого, навіть якщо до вас звернувся інший учасник. Таких користувачів в чатах жартома називають «шпигунами» і іноді виганяють. Розкажіть трохи про себе, про сферу своїх інтересів, про питання, в яких добре розбираєтеся. Якщо в цей час в кімнаті йде розмова на іншу тему (наприклад, один учасник консультує іншого з того чи іншого питання), щоб не заважати їм, перейдіть в приват.
  5. Освоївшись в чаті, можна почати задавати і свої питання. Не вигадуйте їх теми, питайте лише про те, про що вам дійсно необхідно отримати відповідь. Звертайтеся до кімнати за консультаціями, консультує інших і отримуйте досвід, не відволікайтеся на пусте спілкування, і чат стане вашим помічником в роботі, а не фактором, відволікаючим від неї.