Планування — ось основа успіху будь-якого стартапа. Роботи по просуванню бізнесу, залученню клієнтів та оптимізації виробництва починаються задовго до його відкриття. Саме якість вашої підготовки до майбутньої підприємницької діяльності визначає, чи станете ви одним з небагатьох успішних комерсантів, або ж поповните лави тих, хто не зміг утриматися на ринку.
Інструкція
- Починати побудову своєї справи потрібно не з пошуку грошей або знайомих, і навіть не з вибору ідеї, а з себе. Щоб відкрити свій бізнес, необхідно виявити особисті якості, які можуть допомогти вам у комерційній діяльності. Існують тести, що визначають потенціал особистості у підприємницькій сфері. Пройдіть «тест підприємницької індивідуальності» від Томаса Харрісона — це допоможе виявити якості, які вам допоможуть у бізнесі — їх потрібно всіляко розвивати, а також ті, які буде вам заважати — від них відповідно необхідно позбавлятися.
- Вибір напрямку діяльності — ось наступний крок на шляху до кар’єри бізнесмена. Для того щоб відкрити фірму необхідно визначитися з бізнес-ідеєю. Це може бути як власна ідея, яка народилася у вашій голові, наприклад, після кількох років діяльності в суміжній галузі, або ж позикова. В інтернеті сьогодні опубліковані десятки тисяч готових проектів — їх можна використовувати в якості основи.
- Вибравши ідею, визначте її життєздатність. Доброю бізнес-ідеєю є та, для якої ви без зусиль знайдете відповіді на питання:
- Чи є потреба у вашій послузі / продукт?
- Хто є споживачем?
- У чому ви зможете перевершити конкурентів?
- Складіть бізнес-план вашого майбутнього справи. Починаючи свою справу з нуля, план краще розробляти самостійно, а не замовляти його у сторонніх фірм. Допомогою в складанні плану вам послужить міжнародні шаблони TACIS і UNIDO. Вибирайте будь-який з них і складайте на їх основі бізнес-план. При складанні бізнес-плану, приділіть особливу увагу проведенню докладного SWOT-аналізу. Він дозволить розробити методи посилення конкурентних переваг, усунути недоліки, а також опрацювати тактику дій в разі виникнення непередбачених ситуацій.
- З готовим бізнес-планом почати свій бізнес набагато простіше. Залишається лише діяти відповідно до наміченого плану, втілюючи ваші задумки в життя. Отримайте необхідні дозволи, ліцензії, виберіть схему оподаткування та бухгалтерського обліку. Знайдіть місце для свого бізнесу і займіться пошуком коштів.
- Як джерела фінансування найчастіше виступають позикові кошти. Не поспішайте звертатися в банки — спробуйте взяти в борг у родичів і знайомих кошти під мінімальний відсоток. Заставою в цьому випадку виступить ваш кредит довіри, який збирав протягом усього терміну вашого знайомства. Використовуйте цей ресурс сповна!
- Починайте шукати людей зі схожим світоглядом. Такі люди повинні складати кістяк вашої команди — саме командою, або, якщо хочете, сім’єю повинен стати персонал вашої фірми, щоб остання була успішною. Ставтеся до ваших співробітникам як до професіоналів, і вони відплатять вам сумлінністю і старанністю.
Корисні поради
Вибираючи ідею для бізнесу, намагайтеся зупинитися на тій діяльності, в якій ви самі зможете ефективно працювати — це дозволить заощадити на зарплаті відповідного фахівця.
Складаючи бізнес-план, проробляйте фінансову та організаційну частину як мінімум на два роки вперед — це дозволить уникнути неприємних несподіванок.
Після реєстрації вашого бізнесу, зареєструйтесь у всіх фондах, які тільки зможете знайти у своєму місті та беріть участь у всіх програмах підтримки малого бізнесу.