Як почати вчити букви


 

Інтерес до букв у всіх дітей проявляється в різному віці, частіше — починаючи з чотирьох років. Але зараз кожна матуся займається розвитком свого малюка з раннього віку. Як же почати вчити букви з крихіткою?


Інструкція

  1. Намагайтеся поступово ненав’язливо показувати букви. Постійно придумуйте щось нове для того щоб підтримати інтерес дитини до їх вивчення. Насамперед вивчіть з дитиною звуки, і навчіть його вимовляти той чи інший звук, знаходити його в словах і називати слова, що починаються з нього.
  2. Після того як ваш малюк опанує звуками, починайте його знайомити з символами звуків — літерами. Наприклад, з тією, на яку починається ім’я крихти — так він точно запам’ятає її швидко і з задоволенням. Для закріплення сліпите цю букву з пластиліну або з тіста (її можна потім випекти і з’їсти).
  3. Придбайте говорить плакат-абетку, книги з озвученими алфавітом або просто барвисті у віршах і картинках. Грайте в різноманітні ігри-посібники. Приміром, в лото: до простих словами підбирайте літери (в цей момент озвучуйте їх); обклейте кубики з усіх сторін буквами, кидайте їх по черзі і озвучуйте випала букву.
  4. Використовуйте для вивчення літер магнітний алфавіт. Букви на магнітах прикріплюйте до холодильника, хай малюк періодично підходить до нього і співає їх.
  5. Зображуйте букви своїм тілом, залучайте дитину в цю гру. Тілесна пам’ять допоможе запам’ятати букви. Або для кожної літери придумайте образ (наприклад, А перетворюється в акулу, якщо домалювати до неї тулуб, зуби і хвіст).
  6. Заведіть спеціальний альбом для того, щоб вклеювати в нього картинки під кожну літеру. Пишіть літери під час малювання в зошиті або на дошці. Якщо щось конкретне малюєте, підпишіть під малюнком назву.
  7. Не забувайте і про комп’ютерний ринок. Він настільки широкий, що пропонує нам велику кількість різних ігор на запам’ятовування символів і букв. Але не варто сильно захоплюватися, щоб очі не втомлювались.
  8. Можете також використовувати електронну абетку, яка дозволить розвинути у дитини пам’ять на певні символи. Але майте на увазі — вона не дає можливості до розвитку в цілому, так як слова на літери завжди одні й ті ж.