Перли — досить крихкий і ніжний камінь. Навіть штучно вирощена перлина має тонкий шар перламутрового напилення. Періодично його потрібно чистити, але робити це бажано обережно, інакше на камені утворюються мікротріщини, в які в подальшому буде потрапляти бруд.
Інструкція
- Кожен раз, як ви знімаєте прикраса і кладете його в скриньку, протирайте перлину м’якою сухою ганчіркою. Таким чином ви вилучили забруднення, які утворилися на ній протягом дня. Не забувайте знімати прикрасу, коли ви миєте руки або наносите живильний крем на шкіру.
- Якщо перли втратив блиск, протріть його серветкою трохи змоченою в оливковій олії. Не використовуйте інші види масел, користі від них не буде, а перли можуть потемніти. Також стежте, щоб після такої обробки на камені не залишалося масла. Зазвичай після обробки маслом перли набуває особливого блиску.
- Коли прикраса сильно забруднене, помийте його в слабкому мильному розчині. Бажано в м’якому шампуні без лугу. Після цього промийте перлину в чистій прохолодній воді і покладіть сохнути на м’яку серветку. Не використовуйте для миття гарячу воду, перламутр придбає каламутний колір.
- Коли всі варіанти очищення перлів не допомагають, то його можна «оживити» картопляним крохмалем. Насипте на ганчірочку трохи крохмалю і потріть прикраси. Особливо не старайтеся, щоб не пошкодити перламутр. Для очищення використовуйте оксамит або фланель.
- Ювеліри чистять такого виду камінчики спеціальними засобами. Віддайте своє прикраса у руки професіонала, і воно засяє знову.
Корисні поради
Не використовуйте для очищення ніякі кислоти або абразивні речовини. Вони зашкодять перлину.