Довгоочікуване закінчення ремонту в квартирі, на жаль, не завжди приносить радість. Так, стеля радує нас своїм сліпуче білим кольором, але те, що діється на підлозі, приводить в зневіру. Доведеться багато попрацювати, щоб очисти підлогу від слідів після побілки та ремонту. Очищення підлоги багато в чому залежить від характеру покриття і від тих ресурсів, якими ви володієте.
Вам знадобиться
Господарське мило, оцет, мастика, скипидар, наждачний папір, промокальний папір, тальк, фетр, сукно
Інструкція
- Для запобігання забруднення підлоги при обробці стель використовуйте попереджувальні заходи: перед початком ремонтних робіт накрийте підлогу газетами або шматками поліетиленової плівки. Якщо все ж на підлозі утворилися плями і патьоки від побілки, змийте їх розчином, приготованим з однієї частини оцту, розведеної в двох частинах води.
- Підлога з лінолеуму протріть спочатку вологою, а потім сухою ганчіркою. Не слід використовувати для миття лінолеуму дуже гарячу воду. Також не рекомендується додавати у воду соду або інші лужні добавки, оскільки вони псують фарбу, а на підлозі можуть з’явитися білі плями і смуги.
- Для більш якісного очищення лінолеуму використовуйте теплу воду з розчиненим у ній 60%-им господарським милом. Чистий лінолеум натріть, для цього придатна мастика, яку використовують для натирання паркету.
- Плями з паркетного покриття видаляють так само, як і з нефарбованого підлоги: свіже жирову пляму відітріть наждачним папером, а свіже протріть скипидаром. Якщо пляма з першого разу не вивелося, посипте його тальком, накрийте промокальним папером і пропрасуйте гарячою праскою. При необхідності процедуру повторіть до повного зникнення плями.
- Паркет не рекомендується мити надто часто. Найкраще мити паркет не частіше двох разів на рік. Очищення паркету від забруднень при необхідності проводите за допомогою миття, яке проводять у напрямку шарів дерева. Для натирання паркету використовуйте мастику. Нанесіть її тонким шаром на суху підлогу. Після того як мастика висохне, натріть підлогу натирачем, потім фетром або сукном.
- Якщо у вас немає готової мастики, приготуйте її самостійно. Візьміть одну частину воску і одну частину скипидару. Віск натріть на тертці, залийте скипидаром і залиште на 5 днів. Перед використанням розведіть мастику гарячою водою. Покривайте паркетну підлогу мастикою не частіше одного разу на місяць.